Rybki wracają na Rzeczną. Wytrzymają dłużej niż ostatnio?

Autor pechowej instalacji Ławica, która wygrała w 2018 r. miejski konkurs i następnie stanęła na terenach zielonych przy ul. Rzecznej, zaczął dziś ją naprawiać – na metalowych prętach znowu mocowane są rybki.

Fot. Czytelnik

Przypomnijmy, że w 2021 r. miasto wezwało autora instalacji do jej demontażu i zwrotu pieniędzy. Powód? Nowe mocowanie odpadających rybek, które zaproponował autor, nie zyskało akceptacji urzędników i ciągłe, powtarzające się „awarie” rzeźby.
-Tryb reklamacji w naszej opinii został wyczerpany – mówili wtedy miejscy urzędnicy.

W grudniu 2022 r. miasto poinformowało o ugodzie z autorem pechowej konstrukcji.
-W myśl ugody autor zobowiązał się do wyeliminowania dotychczas pojawiających się wad dzieła oraz wprowadzenia modyfikacji z zachowaniem pierwotnych funkcji i walorów artystycznych – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta.

Prace, o których mówił rzecznik magistratu, miały zostać wykonane do 30 kwietnia 2023 r. I artysta tej umowy dotrzymał. Czy nowe mocowanie okaże się skuteczne? Czas pokaże.

– Co najważniejsze ugoda precyzuje, że trzykrotne bezskuteczne usunięcie wad w zmodyfikowanym dziele będzie uprawniało miasto do odstąpienia od umowy i domagania się zwrotu 80 tysięcy złotych oraz obowiązku zapłaty kary umownej przez wykonawcę w wysokości 15 tysięcy złotych – dodaje Michał Kujaczyński.

lawica3 768x1024 - Rybki wracają na Rzeczną. Wytrzymają dłużej niż ostatnio?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend