Gmina Kołobrzeg czeka na wolontariuszy WOŚP

Gmina Kołobrzeg ponownie zarejestrowała orkiestrowy sztab.  Sztab Gminy Kołobrzeg przez ostatnie 10 lat zebrał ponad 185 tys. zł, najwięcej podczas ostatniego finału 27 tys. zł.

Jak zostać wolontariuszem

To proste. Jako wolontariusz można zarejestrować się w Urzędzie Gminy Kołobrzeg, budynek B, pokój 45 w godzinach 8.00 – 15.30 od poniedziałku do piątku, od 22 listopada do 13 grudnia do godziny 12.00. Do wypełnienia jest prosta ankietę. Potrzebne jest także zdjęcie, które zostanie wykonane na miejscu. Wolontariusz musi podpisać oświadczenie, a w przypadku gdy jest to osoba niepełnoletnia podpis rodzica lub opiekuna prawnego. Pełnoletnie osoby muszą przyjść z dowodem osobistym.

Można również zarejestrować się elektronicznie. Wypełnioną ankietę wolontariusza wraz ze zdjęciem (nie może być mniejsze jak 600×800 pixli, dobrze widoczna twarz) wysłać na adres email: t.jankowski@gmina.kolobrzeg.pl.

Aukcje na Allegro

W tym roku gminny sztab również będzie prowadził aukcje na portalu Allegro. Przedmioty przekazują sztabowi m.in. kolekcjonerzy, znani aktorzy, sportowcy i muzycy.

– W poprzednim roku tą drogą uzyskaliśmy 4 703,00 zł. wystawiając 21 przedmiotów. Najdroższym był kask skuterowy z grafikami WOŚP od Aerografia Jakub Szwarc – 1 009 zł – informują gminni wolontariusze na stronie Gminy Kołobrzeg – Jeżeli więc chciałbyś przekazać ciekawe, unikalne, własnoręcznie zrobione przedmioty, lub ciekawe usługi, zgłoś się do nas. Urząd Gminy Kołobrzeg, ul. Trzebiatowska 48A, budynek B, Referat Promocji i Kultury – pokój 45, telefon 94 35 30 452 wew. 12, email. t.jankowski@gmina.kolobrzeg.pl. Od poniedziałku do piątku 8.00 – 15.30. Przedmioty zostaną wystawione na aukcje na około dwa tygodnie przed finałem i zakończą się najpóźniej 15 stycznia 2018 roku. Kilka przygotowanych i ciekawych fantów już mamy.

Fot. Gmina Kołobrzeg

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend