Gratulacje dla Seweryna Jaśkiewicza! Uczeń Szkoły Branżowej przy Piastowskiej wygrał turniej i został najlepszym kucharzem w województwie

You are currently viewing Gratulacje dla Seweryna Jaśkiewicza! Uczeń Szkoły Branżowej przy Piastowskiej wygrał turniej i został najlepszym kucharzem w województwie

Seweryn Jaśkiewicz, uczeń klasy 3A Branżowej Szkoły I Stopnia  w środę (22 stycznia 2020 r.), podczas zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie wojewódzkiego Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz zdobył I miejsce.

Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Mięso z królika w roli głównej”. Turniej podzielony był na dwa etapy: część teoretyczną i praktyczną. Swoją wiedzą i niesamowitym daniem: „Królik confit/puree z truflą/demi glace z królika/palona skorzonera/piana jogurtowa” po prostu podbił podniebienia jurorów.

Seweryn odbywa zajęcia praktyczne w Wichłacz Bistro Bar w Kołobrzegu, pod okiem Szefa Kuchni Macieja Jelenia; w szkole przygotowywała go do konkursu Katarzyna Olszak.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz