GUS podliczył wakacyjne noclegi nad morzem. Kołobrzeg utrzymuje pozycję lidera

W lipcu i sierpniu 2021 r. w obiektach noclegowych położonych w pasie nadmorskim przebywało 1,7 mln turystów, którzy skorzystali z 8,6 mln noclegów – donosi Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to wzrost o 13,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r.

Fot. Archiwum/Marek Augustyniak.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w lipcu i sierpniu tego roku w obiektach turystycznych nad morzem przebywało 1,7 mln turystów . Było to 23,3 proc. nocujących w tym okresie w obiektach turystycznych na terenie całego kraju (w 2020 r. było to 25,9 proc.). W porównaniu z lipcem i sierpniem 2020 r. liczba turystów korzystających z noclegów w tym roku była wyższa o 206 tys., tj. o 13,5 proc.

W lipcu i sierpniu na obszarach nadmorskich najwięcej noclegów udzielono w Kołobrzegu – 876,7 tys., co stanowiło 1/10 wszystkich noclegów udzielonych na tym obszarze. Skorzystało z nich ponad 153 tys. turystów. – Oznacza to, że w czasie dwóch miesięcy wakacyjnych na 100 mieszkańców miasta przypadało 334 turystów korzystających z bazy noclegowej i 1 909 noclegów.

Za naszym miastem uplasowały się kolejno: Gdańsk, Rewal, Mielno, Władysławowo, Świnoujście, gmina wiejska Kołobrzeg (Grzybowo, Dźwirzyno), Łeba i Ustronie Morskie.

1 Komentarz

Napisz komentarz
 1. 18 listopada, 09:11 Marianek

  No a cytowaliście jakieś nocowanie.pl,
  kilka miesięcy temu,
  że w Kołobrzeg turyści omijają w tym sezonie.

  Pisałem w komentarzu, że nocowanie.pl nie jest wyrocznią 🙂

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend