Happening pod rzeźbą Aliny Ślesińskiej „Macierzyństwo”. Protestujący nagrali pieśń „Twoja władza” Chóru Czarownic

Grupa osób, które protestowały w Kołobrzegu po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października ws. aborcji, zorganizowała happening i w mediach społecznościowych zamieściła wideo, na którym wspólnie skandują pieśń „Twoja władza” poznańskiego Chór Czarownic The Witches Choir.

Wybrano miejsce nieprzypadkowe – happening odbył się pod rzeźbą Aliny Ślesińskiej „Macierzyństwo”.

Na profilu Czarny Kołobrzeg na Facebooku czytamy: Manifestujemy w imieniu swoim, ale też dla naszych Córek, Wnuczek, w imieniu naszych Mam, Cioć, Babć i po prostu wszystkich osób z macicami. Macierzyństwo oraz prawo do autonomicznej decyzji o nim stało się dla nas impulsem do wkroczenia w przestrzeń publiczną. Wspólnym śpiewem solidaryzujemy się protestując w ten sposób przeciwko łamaniu praw kobiet w Polsce.

I dalej: Odprawiliśmy nasz happening pod rzeźbą Aliny Ślesińskiej „Macierzyństwo”. Okazuje się, że rzeźb różnych autorów, ale o tym tytule jest więcej! Chcemy zaprosić zatem inne miasta do odśpiewania przy nich tej pieśni. Kobieca mobilizacja – Nigdy nie będziesz szła sama! Zapraszamy do akcji: Łódź, Piłę, Poznań, Wrocław, Olsztyn, Warszawę, Gdańsk.

Wideo możesz zobaczyć tu:

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend