Jest petycja zwolenników pozostawienia nazwy ul. Aleja Św. Jana Pawła II

W poniedziałek informowaliśmy o akcji zbierania podpisów pod petycją ws. zmiany nazwy ul. Aleja Św. Jana Pawła II. Dziś dowiedzieliśmy się, że swoją petycję w tej sprawie złożyła w Urzędzie Miasta grupa mieszkańców, którzy chcą pozostawienia dotychczasowego patrona tej głównej w centrum miasta ulicy.

W petycji, pod którą podpisały się osoby się m.in. z Kołobrzeskiego Klubu Gazety Polskiej i przewodniczący NSZZ Solidarność Emerytów i Rencistów Kołobrzeg, czytamy:
Ta skandaliczna akcja, która zainicjowana została m.in. przez grupę feministek, aborcjonistek i często, niestety sił wrogich Kościołowi jest wstydem i hańbą dla naszego miasta – miasta, które św. Jan Paweł od 2005 roku jest honorowym Obywatelem. Uważamy, że jest to celowe działanie, cyniczne podgrzewanie atmosfery i szukanie pretekstu do ulicznych, wulgarnych manifestacji, pretekstu do kolejnych awantur, które w rezultacie wykorzystywane są do zabiegów czysto politycznych.”

I dalej: „Wyrażamy nadzieję, że nasze miasto nigdy do tych, którzy podnoszą rękę na św. Jana Pawła II i oczekujemy takiej postawy od reprezentantów naszego miasta, postawy, której nigdy nie będziemy musieli się wstydzić w przyszłości.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend