Hospicjum jest już gotowe. Dziś młodzież posadzi wokół budynku 1,5 tys. żonkili. My zaglądamy do środka

You are currently viewing Hospicjum jest już gotowe. Dziś młodzież posadzi wokół budynku 1,5 tys. żonkili. My zaglądamy do środka
  • Post category:Info
  • Post comments:1 Komentarz

Kołobrzeskie Hospicjum Domowe przy ul. Radomskiej jest już gotowe. Dziś młodzież sadzi wokół budynku sadzonki żonkili. Do gruntu powędruje w sumie 1,5 tys. cebulek.

Potrzebne miastu miejsce opieki całodobowej nad osobami w ostatnim etapie życia lub przewlekle i ciężko chorych powstało m.in. dzięki hojności kołobrzeżan. Dziś obiekt jest już praktycznie gotowy. Pierwszy pensjonariusz zamieszka tu 30 października. Do końca roku będzie ich 10. Docelowo przygotowano 24 miejsc.

Dziś placówka nie ma jeszcze podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Po oficjalnym otwarciu trzeba będzie czekać ok. miesiąca na umowę z Funduszem, a co za tym idzie również na pieniądze. Na razie Stowarzyszenie będzie prowadziło placówkę za pieniądze pozyskane od darczyńców.

Wciąż można wspomóc to potrzebne mieszkańcom i pierwsze w mieście Hospicjum. Jak powiedziała nam kierownik Hospicjum Anna Glińska zawsze będą tu potrzebne m.in. środki pielęgnacyjne i np. pampersy. Dziś brakuje tu m.in. rękawiczek gumowych.

Zgłoszenia pacjentów do Hospicjum przyjmowane są od kwietnia. Przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16 na ul. Radomskiej 10 a. Decyzję o przyjęciu pacjenta poprzedza m.in. opinia lekarza.

Do zgłoszenia pacjenta do Hospicjum Stacjonarnego lub Hospicjum Domowego potrzebne są następujące dokumenty:
– skierowanie od lekarza rodzinnego,
– kserokopia dowodu osobistego pacjenta,
– kserokopia potwierdzenia ubezpieczenia (np. legitymacja emeryta, rencisty, zaświadczenie z zakładu pracy),
– kserokopia wyniku histopatologicznego (jeżeli jest),
– kserokopia ostatniego wypisu ze szpitala,
– kserokopia dodatkowej dokumentacji medycznej (jeżeli jest).

Fot. RNL Fotografia Radek Nykiel

Ten post ma jeden komentarz

  1. Marek

    Te narzuty na łóżka są zbyt ponure (kolor)

Dodaj komentarz