Drugi Festiwal Przyjaznej Uważności już w czwartek (25.08). Zapraszają pełnomocnik prezydenta ds. równego traktowania i Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu.
-Będą rozmowy, spotkania, dyskusje, zwierzenia, obserwacje. O uważności na drugiego człowieka i siebie, a także o dobroci, postrzeganiu siebie i innych – mówi Małgorzata Maj, pełnomocnik prezydent Kołobrzegu ds. równego traktowania – O trudnej sztuce pomaganiu innym, niełatwej sztuce przyjmowania i wszystkim tym co sprawia, że dzieje się lepiej. Co pomaga, a co stoi na przeszkodzie byśmy byli dobrzy, dla siebie i innych? O wadze słów, czynów, sztuce, tworzeniu mówić będą artyści, poeci, wolontariusze, pedagodzy i rzecz jasna publiczność – dodaje.
Będzie także okazja do wyrażenia pozawerbalnego w postaci malowania i rysowania intuicyjnego. Gościem specjalnym festiwalu będzie Jacek Brzostyński, lektor.
