Ile może być warty budynek przy placu Ratuszowym? Starostwo ma już pierwszą wycenę swojego biurowca, który pójdzie pod młotek

Kołobrzeskie Starostwo Powiatowe ma już wycenę swojego biurowca, który stoi w samym centrum miasta przy placu Ratuszowym 1. Przypomnijmy, że starostwo planuje sprzedać budynek i przenieść swoją siedzibę na ulicę Gryfitów, gdzie już działa część jego wydziałów.

-Została zrobiona pierwsza wycena obiektu i ona oscyluje wokół kwoty około 3,5 mln zł. Ale mamy taką zasadę, że nie robimy tylko jednej wyceny, ale zlecamy jeszcze kontrwycenę – powiedział na antenie Telewizji Kablowej Kołobrzeg wicestarostwa Jacek Kuś – Obiekt jest tak fantastycznie położony i atrakcyjny dla przedsiębiorców, że myślę, że będzie to cena wywoławcza, która osiągnie wyższą wartość.

Pieniądze ze sprzedaży budynku mają zostać przeznaczone na rozbudowę siedziby przy Gryfitów. Kiedy więc Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu może zmienić adres? Jak mówi wicestarosta, urzędnicy chcieliby, aby stało się to na koniec tej kadencji, która, przypomnijmy, mija w 2023 roku.

Prace projektowe nad nową siedzibą starostwa już trwają,

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend