Ile nowych mieszkań oddano w Kołobrzegu w ubiegłym roku? Przodujemy, ale w jednym odstajemy od reszty kraju

W 2020 roku w Kołobrzegu oddano do użytku 678 mieszkań – wynika z danych polskawliczbach.pl. Na każde 1000 mieszkańców oddano więc w ubiegłym roku 14,68 nowych lokali. Jest to wartość znacznie wyższa od tej dla całego województwa zachodniopomorskiego oraz od średniej dla całej Polski.

Całkowite zasoby mieszkaniowe Kołobrzegu to 25 375 nieruchomości. Na każde 1000 mieszkańców przypada więc 549 mieszkań. I znowu, jest to wartość znacznie wyższa niż ta zarówno dla naszego województwa, jak i kraju.

96,6 proc. mieszkań zostało przeznaczone na sprzedaż lub wynajem, a 3,4 proc. na cele indywidualne.

Odwrotnie jeżeli chodzi o powierzchnię i liczbę pokoi

Natomiast jeżeli chodzi o liczbę pokoi i powierzchnię mieszkań średnia dla Kołobrzegu w obu przypadkach jest niższa niż dla województwa i kraju. Buduje się więc w Kołobrzegu dużo, ale głównie stosunkowo małych mieszkań. Nie jest więc to budownictwo typowo rodzinne, ale inwestycyjne.

„Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w Kołobrzegu to 2,57 i jest znacznie mniejsza od przeciętnej liczby izb dla województwa zachodniopomorskiego oraz znacznie mniejsza od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce – czytamy w raporcie polskawliczbach.pl – Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2020 roku w Kołobrzegu to 51,50 m2 i jest znacznie mniejsza od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa zachodniopomorskiego oraz znacznie mniejsza od przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.”

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend