Inwestycje: iluminacja ul. Aleja Św. Jana Pawła II

Kołobrzeg w ramach dużego projektu „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”, dostanie pieniądze na dwie inwestycje – rewitalizację parku na osiedlu Podczele oraz przebudowę terenów zielonych wzdłuż ul. Aleja Św. Jana Pawła II.

Druga z wymienionych inwestycji zmieni oblicze ul. Aleja Św. Jana Pawła II, a dokładnie  wygląd pasa zieleni, który rozdziela jezdnie. Działania projektowe obejmują nasadzenie ozdobnych roślin. Do gruntu powędrują krzewy, krzewinki, byliny i rośliny cebulowe.Powstanie też nowa opaska z kostki granitowej i barierki spowalniające przy przejściach dla pieszych.

Dodatkowo zostanie wykonana iluminacja pasa zieleni – w ziemi zamontowanych zostanie aż 298  lamp.

Całkowita wartość projektu „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” to 17,7 miliona złotych. Większość pieniędzy pochodzić będzie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Inwestycje zakończą się w grudniu 2020 roku. Pieniądzmi podzielą się jeszcze m.in. Białogard, Szczecinek, gminy Gościno, Karlino i Połczyn-Zdrój.

W tych miejscowościach powstaną lub zostaną odnowione tereny zieleni (parków i skwerów). Powstaną nowe lub zostaną odnowione: alejki, ścieżki, fontanny i niewielkie place zabaw. Zasadzonych zostanie w sumie 23 tys. drzew i krzewów.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend