Jak się zmienią ulice Starynowska i Sienkiewicza? Dziś poznaliśmy koncepcję ich przebudowy (WIDEO)

Dziś w Szkole Podstawowej nr 6 pokazane zostały koncepcje przebudowy dwóch ulic – Starynowskiej i Sienkiewicza. Po naniesieniu na nie uwag powstanie z nich projekt, według którego zostaną następnie przebudowane obie ulice.

Obie ulice już od dłuższego czasu czekają na remont. Trwa projektowanie ich przebudowy. Same roboty drogowe mogą się rozpocząć najwcześniej w połowie przyszłego roku.

Starynowska będzie węższa, ale bezpieczniejsza

Przebudowana zostanie ulica Starynowska o długości 1200 metrów. Nawierzchnia zostanie wymieniona na nową, poprawione będzie odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Sama jezdnia zostanie zwężona z 7,4 do 6 metrów. Ta informacja wywołała zdziwienie mieszkańców, którzy przyszli na dzisiejsze spotkanie w sali w SP nr 6.
– Ulica obecnie ma przekrój autostrady przez co prędkości przejazdu pojazdów są na pewno większe – tłumaczył projektant przebudowy – Założenie jest takie, że sprowadzamy ulicę Starynowską do klasy Z, czyli ulicy zbiorczej, która ma właśnie sześć metrów szerokości.

Co jeszcze? Pojawią się dodatkowe przejścia dla pieszych – ich liczba wzrośnie z 5 do 9. Znikną natomiast zatoki autobusowe – miejsca zatrzymania autobusu Komunikacji Miejskiej będą wymalowane na jezdni. Istniejące chodniki i ścieżka rowerowa zostaną bez zmian.

Na końcu Sienkiewicza powstanie rondo

Z kolei ulica Sienkiewicza zostanie przebudowana na docinku 900 metrów, od ulicy Jedności Narodowej do Jasnej. Tu szerokość drogi zostanie zachowana – nadal będzie to 7 metrów. Największa zmiana jest projektowana na skrzyżowaniu z ulicą Jasną, gdzie powstanie rondo. Wybudowane zostaną zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych z bezpiecznymi azylami. Po prawej stronie jadąc od ul. Jedności Narodowej powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Teraz jest tam tylko chodnik.

Więcej w naszym zapisie wideo dzisiejszego spotkania. Wypowiadają się w nim m.in. Renata Brączyk, radna Rady Miasta, Jacek Kuś, wicestarosta kołobrzeski i projektanci obu remontów.

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 06 marca, 23:10 Anonim

  Starynowska jest okropna bardzo niebezpieczna dużo dziur i błota

  Reply this comment
 2. 07 marca, 19:56 Anonim

  Bravo TY. Zwężenie drogi i likwidacja zatoczek choć i tak już została jedna, korki murowane ale chyba przecież o to im chodzi. natomiast pozostawienie Sienkiewicza o szerokości ponad 7 m o co tu chodzi, czy wiecznie muszą robić ludziom na złość. Zulu gula mówił – „Polska to dziwny kraj”

  Reply this comment
 3. 11 marca, 21:33 Ania

  Brak słów. Zwężenie ulicy, na której rano sa takie korki, że dojazd w okolice szkoły graniczy z cudem. I do tego blokowanie drogi przez autobus. Brak slów…

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend