Przedszkolaki z rekordem, Mayol na medal

472 przedszkolaków z 12 kołobrzeskich przedszkoli i 101 dorosłych zaśpiewało dziś razem piosenkę „Wlazł kotek na płotek” ustanawiając tym samym nowy rekord Polski.

Dzień Konwalii w tym roku już po raz dwunasty połączył kołobrzeskie przedszkolaki we wspólnej zabawie. Przygotowania do dzisiejszego dnia trwały od miesiąca. Dzieci dostały podkład muzyczny i słowa piosenki i dziś w Sali Łuczniczka 472 przedszkolaków i 101 dorosłych wspólnie zaśpiewało wszystkim chyba dobrze znaną piosenkę „Wlazł kotek na płotek”.

To kolejny rekord ustanowiony przez kołobrzeskie maluchy. Wcześniej udało się ustanowić 3 inne: w 2004 roku utworzono rekordowe kółko graniaste, w 2012 rekordowa ilość dzieci bawiła się piłką, a w 2015 roku rekordowa liczba osób przecinała wstęgę otwierając nową siedzibę przedszkola.

– W tym roku wybraliśmy tematykę muzyczną ponieważ właśnie poprzez muzykę chcemy kształtować w dzieciach te najlepsze wartości takie jak dobro, piękno i prawda – mówi Wiesława Mądrowska z Rodzinnego Przedszkola Mądrowscy.

Tradycyjnie też przyznano Medal Konwalii dla osób, które w szczególny sposób działały na rzecz dobra dzieci. W tym roku wyróżnienie otrzymał zespół muzyczny Mayol. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend