Jechał ul. Malinową na podwójnym gazie, uszkodził dwa samochody. Niestety, to nie był jedyny pijany kierowca tego weekendu

41-letni mieszkaniec Kołobrzegu będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową. Kierujący posiadał także aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kołobrzescy policjanci ostrzegają, że wsiadanie za kierownice na „podwójnym gazie” niesie ze sobą poważne konsekwencje!

W niedziele po godzinie 11:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Malinowej w Zieleniewie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili na miejscu zdarzenia, że kierujący pojazdem audi podczas nieprawidłowego manewru omijania uszkodził dwa pojazdy. Po przebadaniu okazało się, że sprawca zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Ponadto kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili także, że pojazd, jakim poruszał się nietrzeźwy sprawca nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.  

To niestety nie był jedyny nietrzeźwy kierujący tego dnia. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na ul. Jedności Narodowej 36-letniego mieszkańca Kołobrzegu, który prowadził pojazd mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Dodatkowo w sobotę policjanci kołobrzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego pojazdem, który prowadził pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd orzeka obligatoryjnie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend