Jechał w terenie zabudowanym 142 km/h. Zatrzymała go kołobrzeska grupa SPEED

Policjanci ruchu drogowego z kołobrzeskiej komendy zatrzymali w miniony weekend dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwolone prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zarejestrowali wykroczenia policyjnym wideorejestratorem.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe minuty. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Kołobrzegu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z kołobrzeskiej grupy SPEED podczas takich kontroli zwracają szczególną uwagę na jadące z dużą prędkością samochody. W miniony weekend pomiar wideorejestratorem wykazał, że dwóch kierowców w obszarze zabudowanym w Kołobrzegu przekroczyło dozwoloną prędkość. 24-letnia kierująca autem marki Volvo pędziła 135 km/h, a 39-letni kierujący audi – 142 km/h.

Policjanci przerwali te niebezpieczne jazdy i zatrzymali auta do kontroli. Za popełnione wykroczenia, zarówno kobieta, jak i mężczyzna, zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych i 10 pkt. Zatrzymano im uprawnienia i oboje czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend