Jest już program uroczystości z okazji 78. rocznicy walk o Kołobrzeg. Nie ma w nim widowiskowego „Boju o Kołobrzeg”

Marsz pamięci, gra miejska, uroczystości patriotyczne na cmentarzu wojennym i koncert okolicznościowy znalazły się w programie uroczystości z okazji 78. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z Morzem w marcu 1945 r. Kolejny rok z rzędu nie ma za to widowiska „Bój o Kołobrzeg”, które na plaży gromadziło tłumy.

Fot. Archiwum.

Prezydent Miasta Kołobrzeg serdecznie zaprasza na uroczystości z okazji 78.rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z Morzem w marcu 1945 r., które odbędą się w dniach 17-19 marca 2023 r. w Kołobrzegu. Program publikujmy pod testem. Nie ma w nim widowiska na plaży Centralnej „Bój o Kołobrzeg, który po raz ostatni został zorganizowany w 2019 r. W kolejnych latach był odwoływany z powodu pandemii i zakazu zgromadzeń, a teraz z powodu kryzysu gospodarczego i potrzeby oszczędzania.

Program 2023

program 1024x428 - Jest już program uroczystości z okazji 78. rocznicy walk o Kołobrzeg. Nie ma w nim widowiskowego "Boju o Kołobrzeg"

17 marca – piątek
– godz. 11.00 – Akt zaślubin z polskim Bałtykiem młodych adeptów z Oddziałów Ligi Morskiej i Rzecznej przy Pomniku Zaślubin oraz przejście pod Pomnik I Kapitana Portu kadm. Stanisława Mieszkowskiego do Portu Pasażerskiego oraz Falochron Wschodni im. kpr. Franciszka Niewidziajły – złożenie kwiatów
– godz. 16.00 – Uroczystość patriotyczna na Cmentarzu Wojennym
18 marca – sobota
– godz. 10.00 – Marsz Pamięci „Marzec 1945 r.”
Rozpoczęcie: Muzeum Oręża Polskiego, ul. ppor. E. Gierczak 5 (dziedziniec) Godz. 17.00 Koncert okolicznościowy: Janusz Olejniczak – Recital Legendy Fortepianu
Miejsce: Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta.
Koncert biletowany (30 zł – normalny, 25 zł – ulgowy/ Karta Mieszkańca). Bilety do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl
19 marca – niedziela
– godz. 10.00 – Msza św. w intencji uczestników walk o Kołobrzeg w marcu 1945 r.
Miejsce: Bazylika Mniejsza.


Wydarzenia towarzyszące:
17 marca, godz. 10.00 (zbiórka)
Gra miejska „Szlakiem bohaterów walk o miasto – marzec 1945”
Miejsce: Muzeum Oręża Polskiego, ul. ppor. Emilii Gierczak 5
Organizator: Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu w Kołobrzegu przy współpracy ze Szkołą.
18 marca
57. Ogólnopolski Rajd PTTK „Szlakiem walk 1. Armii Wojska Polskiego o Kołobrzeg”
Miejsce: Klub Wojskowy, ul. Łopuskiego 46 (zbiórka g. 8.30 – 9.30) Organizator: Oddział Wojskowy PTTK w Kołobrzegu
– godz. 10.00 -14.00
Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w strzelaniach pneumatycznych z okazji 78. rocznicy walk o Kołobrzeg, Miejsce: Strzelnica MOSiR Organizator: Klub Strzelecki Kołobrzeg
19 marca
– godz. 11.00 XXXVII BIEG ZAŚLUBIN
Start: Centrum Zdrowia i Wypoczynku„lkar”(ul. Rodziewiczówny 24) Meta: Sanatorium„Perła Bałtyku” (ul. Sikorskiego 3) Organizator: Stowarzyszenie Bieg Zaślubin.
30 marca
– godz. 10.00, XIII Regionalny Konkurs Historyczny„Baw się historią. Kołobrzeg moje Miasto” (dla trzecich klas szkół podstawowych).
Miejsce: Muzeum Oręża Polskiego, ul. ppor. Emilii Gierczak 5.
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 4, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend