Jest projekt ustawy, która pozwoli pracodawcom sprawdzać czy jego pracownicy się zaszczepili przeciwko COVID-19. Podpisał się pod nim m.in. Czesław Hoc

Grupa posłów PiS w której jest m.in. Czesław Hoc, zgłosiła projekt ustawy, który pozwoli pracodawcy sprawdzić, czy jego pracownik zaszczepił się przeciw COVID-19. Projekt ma być głosowany w Sejmie na początku grudnia.

Na zdjęciu poseł Czesław Hoc. Fot. Archiwum.

-Przedsiębiorca będzie mógł poprosić pracownika o certyfikat szczepienia, a jeśli ten pracownik nie będzie zaszczepiony, to będzie można inaczej zreorganizować mu pracę, np. przenieść pracownika do takiego działu, w którym nie będzie miał styczności z klientami – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową poseł z Kołobrzegu Czesław Hoc.

Jeden z filarów projektu dotyczy podmiotów leczniczych. – Szef każdego podmiotu leczniczego, np. hospicjum, będzie mógł dać zarządzenie o obowiązku zaszczepienia swojego pracownika – wyjaśnia poseł Hoc.
Jeśli pracownik nie zaszczepi się, „będzie mogło się to wiązać z restrykcjami w postaci zwolnienia z pracy”.
W projekcie jest też trzeci filar – jeśli przedsiębiorstwo wykaże certyfikat, że wszyscy pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej – nie będą go dotyczyć żadne restrykcje.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend