Julia Antolak ze złotym medalem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach

Złoty medal w indywidualnych Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach zdobyła zawodniczka Solnego Julia Antolak reprezentująca w tych zawodach swoją uczelnię Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Drużyna Koźmińskiego okazała się też najlepsza w turnieju drużynowym przy wydatnym udziale w tym sukcesie Julii, która zdobyła dla zespołu 7 punktów w 9 partiach. Trzecie miejsce drużynowo zajęła Politechnika Warszawa, podporą której był nasz zawodnik Kacper Karwowski, który zdobył aż 8 punktów w 9 partiach. Kacper dzień wcześniej w turnieju indywidualnym zajął wysokie 8 miejsce wśród 281 studentów startujących w zawodach. W turnieju indywidualnym zagrał też  Miłosz Rogala reprezentujący Politechnikę Gdańsk, który w swoimi debiucie na tej imprezie zdobył 6 punktów zajmując 52 miejsce wśród 281 startujących zawodników, tyle samo co zawodnicy od miejsca 27 … niestety dla Miłosza nie była przyjazna w tym turnieju punktacja pomocnicza…

Trzydniowe zawody  rozegrane zostały w miniony weekend  w Bygdoszczy i   skupiły 386 szachistów z 55 uczelni. W parze z rekordowym w historii zainteresowaniem AMP w szachach poszedł wysoki poziom rywalizacji.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend