Jutro Gala Sienkiewiczowska. Zobacz filmowy zwiastun

 

Jutro odbędzie się „Gala Sienkiewiczowska 2017”, czyli święto Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Na spotkaniu w RCK zostanie pokazana makieta XV- wiecznego Kołobrzegu. Zostaną też wręczone statuetki Super Henryki 2017.

Gala Sienkiewiczowska to uroczystość Święta Szkoły powiązana z oficjalnym odsłonięciem projektu 3D „Kołobrzeg XV wiek”. Jest to jeden z ciekawszych projektów realizowanych w kołobrzeskich szkołach –  młodzież z „Sienkiewicza” projektuje, a następnie drukuje na drukarce 3D makiety. Powstały już trzy takie makiety m.in. wraku kanonierki i twierdzy z XV wieku, którą będziemy mogli zobaczyć jutro. W planach są kolejne dwie.

Drukarki 3D to najnowsza technologia pozwalająca drukować przestrzenne przedmioty. Makieta miasta powstaje w skali 1 do 280 i zajmuje powierzchnię o wymiarach 1,5 metra na 1,5. Cały proces jest dość czasochłonny.

– Mały domek uczeń rysuje w komputerze około 40 minut, ale bazylika z wszystkimi detalami powstaje już dwa dni – tłumaczył nam Jacek Kawałek, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 2 im. H. Sienkiewicza i opiekun Koła Grafiki 3D, z którym rozmawialiśmy gdy powstawały pierwsze makiety – Głowica jednorazowo nakłada 0,2 milimetra masy. Wydruk bazyliki, która ze względu na wielkość i liczbę detali drukuje się fragmentami i później skleja, trwa 80 godzin.

Podczas spotkania zostaną wręczone statuetki Super Henryki 2017 – najwyższe wyróżnienie  za szczególną aktywność i działalność na rzecz szkoły. W ten sposób dyrekcja szkoły chce podziękować wielu osobom i instytucjom za ich wkład w dobre jej imię oraz kreowanie pozytywnego wizerunku w środowisku.

Poniżej publikujemy zwiastun filmowy prezentacji projektu Kołobrzeg 3D. Pełną wersję filmu będzie można zobaczyć jutro podczas Gali w RCK.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend