Jutro Plażowisko, a w sobotę Bajzel. Propozycje na weekend

Plaża Zachodnia oraz RCK w Kołobrzegu zapraszają 2 lipca na plac przy Pomniku Zaślubin na PLAŻOWISKO 2.0, czyli Noc Ambientową. Po raz kolejny nad samym morzem będziemy mogli zanurzyć się w ambientowych setach, przygotowanych specjalnie na ten wieczór. Start o godz. 22. Wstęp wolny.
Zagrają: Piotr Michałowski, Michał Szturomski, Ósma Kawa oraz Wodorosty.

Dzień później (3 lipca) w Portowej Strefie Chilloutu port jachtowy) zagra Bajzel. To artysta awangardowy, przełamujący konwenanse w sztuce, jedyny w swoim rodzaju One Man Band. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Będąc na jego koncercie doświadcza się wybuchu muzycznej energii. Jeden człowiek za pomocą zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Sam traktuje się jako muzyczny przekaźnik melodii i słów a charyzmatyczne koncerty przysporzyły mu wielu fanów w całej Polsce. Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie POGODNO, połowa składu Babu Król, część składu Nowej Fali Polskiego Dansingu. Grał trasy z Lao Che, Kasią Nosowską, Strachy na Lachy. Występował na takich festiwalach jak: Heineken Opener, OFF Festival, Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW (USA).

plaze 1024x576 - Jutro Plażowisko, a w sobotę Bajzel. Propozycje na weekend

Artyści, którzy wystąpią na Plażowisku 2 lipca:

Piotr Michałowski – producent muzyczny poruszający się wokół stylistyki ambient. Jego produkcje są zazwyczaj proste, harmoniczne i skupiają się bardziej na manipulacji brzmieniem niż na tworzeniu rozbudowanych aranży. Przez lata występował pod pseudonimem Nmls tworząc muzykę z pogranicza ambientu, IDM i downtempo. Jego solowe jak i kooperacyjne produkcje (Bojanek & Michalowski, Ambot, Marek Kamiński & Piotr Michałowski) były wydawane pod postacią albumów, epek czy obecności na kompilacjach w takich wytwórniach jak Dronarivm, Whitelabrecs, Ohm Resistance, Component Recordings, Essentia Mundi, Etalabel czy N_Coded Records – mikro wytwórnię, którą Piotr sam założył i prowadził między 2016 a 2020. Ostatnim jego wydawnictwem jest album “Point Zero” – pierwsza solowa płyta wydana pod nazwiskiem. Poza muzyką zajmuje się także programowaniem oraz tworzeniem amatorskich filmów dokumentalnych.

Michał Szturomski jest muzykologiem, muzykiem i producentem muzycznym. Nagrywa solowo, ale jest też członkiem wielu zespołów muzycznych takich jak np. Duchy, Afro Kolektyw czy Provinz Posen. W swoich utworach stara się używać różnych technik kompozytorskich i produkcyjnych, od samplingu przez praktycznie wszystkie rodzaje syntezy – zarówno w wersji hardware jak i software. W swoich pracach lubi łączyć muzykę komputerową z ekspresją instrumentalistów grających na żywych instrumentach, również tradycyjnych. Jest założycielem wydawnictwa Wytwórnia Krajowa, promującego mało znane zespoły alternatywne z polski. W tej chwili kontentuje się na współpracy z legendarnym polskim klarnecistą Jerzym Mazzollem, ich wspólna płyta wyjdzie pod koniec 2021 roku.

Piotr Grygor. (Ósma kawa) Artysta audiowizualny. Tłumaczy procesy życiowe organizmów na dźwięk i obraz, muzykuje z roślinami i owadami, maluje falami mózgowymi. Rozwija koncepcję bionicznej improwizacji audiowizualnej – jak najbardziej otwartych, reaktywnych środowisk, wzorowanych na naturalnych habitatach bądź procesach. Zajmuje się sztuką generatywną i algorytmiczną. Eksploruje różnorodne techniki syntezy audio, posługuje się elektronicznymi instrumentami i generatorami, przejawiającymi chaotyczne i fraktalne zachowania, tworzącymi kompleksowe i nieprzewidywalne interakcje. Tworzy nagrania terenowe. Współpracuje z improwizującymi muzykami. Prowadzi intermedialne warsztaty i działania, postrzegając różnorodne formy wypowiedzi artystycznej jako komplementarne narzecza jednego, rozległego języka kreacji. Synergię mediów uważa za drogę do odkrywania nowego.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend