Jutro rozpoczyna się Sunrise Festival. Jak będzie funkcjonowała komunikacja z lotniskiem?

Już w najbliższy weekend odbędzie się Sunrise Festival. Jak co roku, oznacza to kilkanaście tysięcy festiwalowiczów, którzy będą kursować między lotniskiem a centrum miasta. Komunikacja Miejska przedstawiła swój plan na zapewnienie im sprawnego transportu. Poniżej publikujemy informację przysłaną naszej redakcji przez miejskiego przewoźnika.

Fot. Archiwum

„Piątek, Sobota, Niedziela – poza regularnymi, rozkładowymi autobusami linii nr 5, uruchamiamy dodatkowe 5 autobusów na trasie dworzec – Podczele, które od godziny 15:00 pomogą nie tylko festiwalowiczom, ale przede wszystkim mieszkańcom, łatwiej i szybciej wrócić z pracy. Autobusy te do godziny 17:00 zatrzymywać się będą przy ul. Tarnopolskiej i bez zbędnej zwłoki, obsługując przystanki w Podczelu, będą wracać do dworca.
Od godziny 17:00 natomiast, autobusy „5-Sunrise” będą bez zatrzymywania się na ul. Kresowej i ul. Tarnopolskiej, jechać od razu pod samo wejście na festiwal. W drodze powrotnej do dworca zatrzymają się na przystanku przy ul. Lwowskiej i Nowogrodzkiej, gdzie będzie można wysiąść, bądź wsiąść w kierunku do miasta.
Autobusy dodatkowe będą kursować do godziny ok. 21-22, jednak kluczowa będzie obserwacja liczby korzystających jeszcze o tej porze pasażerów. Będziemy się starali zachować częstotliwość 20-25 minutową, jednak wszystko zależeć będzie od płynności ruchu na ul. Koszalińskiej.

Powrót nocny: od godziny 1:00 na terenie tuż obok wyjścia z festiwalu będzie oczekiwać 15 autobusów, które po zapełnieniu będą odwozić pasażerów do ul. Koszalińskiej przy Wschodniej.

Bilety na przejazdy autobusem w ciągu dnia jak i w nocy można nabyć kartą w kasownikach wewnątrz pojazdu.”

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend