Jutro sześciu pływaków podejmie próbę pierwszego na świecie sztafetowego przepłynięcia Bałtyku wpław. Start z kołobrzeskiej plaży

Jutro (24 lipca), o godzinie 9 rano, sześciu pływaków podejmie próbę pierwszego na świecie sztafetowego przepłynięcia Bałtyku wpław.

Sztafeta rozpoczyna się na plaży w Kołobrzegu, a zakończy w szwedzkiej miejscowości Kaseberga. W prostej linii te miejscowości dzieli około 170 km. Pokonanie tego dystansu oznacza dla pływaków pozostanie w zimnych i niespokojnych wodach Bałtyku przez minimum 3 dni i 3 noce.
Członkowie sztafety są amatorami, na co dzień trenują triathlon w jednym z warszawskich klubów. Przygotowania to tego wyzwania zajęły pływakom rok.
Prognozy pogody dla Bałtyku na najbliższe dni są bardzo korzystne, co znacznie zwiększa szanse powodzenia projektu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej przez firmę ORACLE aplikacji będzie można śledzić pływaków w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji na Facebooku https://www.facebook.com/CrossBalticChallenge2018/ oraz na stronie internetowej www.pozahoryzont.com. Uroczyste pożegnanie startującej sztafety odbędzie się na plaży w Kołobrzegu, niedaleko hotelu Arka Medical SPA, który jest jednym ze sponsorów projektu.

XBC plakat data POL - Jutro sześciu pływaków podejmie próbę pierwszego na świecie sztafetowego przepłynięcia Bałtyku wpław. Start z kołobrzeskiej plaży

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend