W piątek szkolenie dla lekarzy z wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich

W piątek (20 kwietnia) Zakład Ubezpieczenia Społecznego zaprasza lekarzy na bezpłatne szkolenie z obsługi e-ZLA, czyli elektronicznego zwolnienia lekarskiego. Start o godz. 12 w placówce ZUS w Kołobrzegu, przy ul. Łopuskiego 21 (sala konferencyjna).

Podczas bezpłatnego szkolenia będzie można także uruchomić profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) może wystawiać lekarz posiadający właśnie profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) lub zintegrowaną z PUE aplikację gabinetową.

Szczegółowych informacji udzielają:

– Małgorzata Polańska, tel. 502 008 780, 94 348 58 01, e-mail: malgorzata.polanska@zus.pl

– Marta Wróblewska, tel. 94 348 56 70, e-mail: marta.wroblewska@zus.pl

W województwie zachodniopomorskim już ponad 22 proc. zwolnień lekarskich zostało wystawionych elektronicznie. To najlepszy wynik w kraju. Elektroniczne zwolnienie lekarskie, czyli e-ZLA, medycy mogą wystawiać od stycznia 2016 roku. Do tej pory w naszym województwie wpłynęło ich przeszło 180 tys., a w całym kraju ponad 2,5 mln.

Od początku tego roku wyraźnie widać wzrost zwolnień elektronicznych. Przez pierwsze niemal dwa lata wpłynęło do ZUS 1,5 mln e-ZLA, natomiast tylko od grudnia zeszłego roku przybył ich kolejny milion. Od 1 lipca będą obowiązywać zwolnienia lekarskie tylko w wersji elektronicznej.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend