Kiedy modernizacja dworca PKP w Kołobrzegu? Później niż planowano

Nie w połowie tego roku, a pod jego koniec ma rozpocząć się modernizacja dworca PKP w Kołobrzegu.

W połowie tego roku miała rozpocząć się modernizacja dworca PKP w Kołobrzegu. Okazuje się, że termin ten uległ zmianie. O to, na jakim etapie są przygotowania do remontu, spytaliśmy rzecznika prasowego PKP SA.

-Aktualnie inwestycja jest na etapie uzgodnienia projektu wykonawczego modernizacji dworca. Został również wybrany inżynier kontraktu, w ostatnich dniach podpisana została umowa – odpowiada Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA – Aktualnie oczekujemy na uzyskanie pozwolenia na budowę. Na przełomie III i IV kwartału planujemy ogłosić przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca robót budowalnych. Przy założeniu, że dalsze etapy inwestycji będą przebiegały zgodnie z aktualnie obowiązującym harmonogramem, jest szansa, że prace budowlane rozpoczną się pod koniec tego roku.

O zakresie prac, jakie mają zostać wykonane, pisaliśmy tu: PKP planuje remont dworca. Co się zmieni? Przypomnijmy tylko, że ma się pojawić w budynku większa poczekalnia z przylegającymi do niej toaletami (teraz są na zewnątrz). To ważne, bo prawdopodobnie już niedługo z poczekalni będą korzystać również podróżni korzystający z transportu kołowego. Budynek dworca PKS został bowiem wystawiony na sprzedaż. Więcej tu: Dworzec autobusowy na sprzedaż.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend