PKP planuje remont dworca. Co się zmieni?

Pod koniec listopada PKP ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy dworca w Kołobrzegu. Budynek ma zostać w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ale nie tylko.

Przypomnijmy, że jesienią 2010 roku kołobrzeski dworzec PKP przeszedł modernizację. Najbardziej wtedy zmienił się hol. Dziś zarząd PKP uznał, że to za mało i ogłosił właśnie przetarg na wykonanie całej dokumentacji projektowej przebudowy dworca. Ma on być przede wszystkim dostosowany do potrzeb osób, które mają ograniczone możliwości poruszania się.

Co ma się jeszcze zmienić? Ma się pojawić m.in. poczekalnia z przylegającymi do niej toaletami (dziś znajdują się one w osobnym budynku). To z pewnością poprawi komfort oczekiwania na połączenie – obecnie podróżni na pociąg czekają w holu dworca siedząc na niezbyt wygodnych metalowych ławkach.

W planach jest też duża przechowalnia bagażu. Z kolei na piętrze budynku mają zostać zaadaptowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócony dawny kształt kopuły nad wieżą zegarową.

Nieco zmieni się też okolica dworca. Powstaną miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz dwa inne z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Wydzielone zostanie miejsce na parking rowerowy.

Czas na składanie ofert projektanci mają do 7 stycznia 2020r. Następnie pracownia projektowa, która wygra przetarg, będzie miał 36 tygodni na wykonanie zlecenia. Szacowana wartość inwestycji to blisko 1,3 mln zł.  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend