Kilka osób wycofało swoje poparcie dla protestu przeciwko schronisku dla zwierząt w Korzyścienku. Zostali wprowadzeni w błąd?

Jak udało nam się dowiedzieć cztery osoby, które wcześniej podpisały protest przeciwko schronisku dla bezdomnych zwierząt w Korzyścienku, wycofało swoje poparcie.

5 października informowaliśmy o proteście mieszkańców Radzikowa przeciwko budowie schroniska dla czworonogów przy ul. Wspólnej w Korzyścienku. Teraz niektórzy wycofują swoje poparcie. Jak udało nam się dowiedzieć, twierdzą oni, że nie mieli pełnego obrazu sytuacji lub mówią wprost, że zostali wprowadzeni w błąd.

-Wydawało mi się że schronisko będę miała za płotem, a to nieprawda – mówi jedna z kobiet.

Schronisko miałoby stanąć na dużej (ok. 1,16 hektara) miejskiej działce w Korzyścienku, w pobliżu kompostowni i oczyszczalni ścieków. Po sąsiedzku nie ma zabudowy mieszkaniowej, a jedynie tereny inwestycyjne.

Droga do postawienia w tym miejscu schroniska dla zwierząt jest jednak daleka. Miejscy urzędnicy chcąc by obiekt łączył, a nie dzielił, muszą przekonać nie tylko pozostałych mieszkańców, ale też radnych Rady Gminy Kołobrzeg, którzy będą musieli uchwalić konieczne zmiany planistyczne (miejska działka znajduje się na terenie gminy). Wciąż też nie wiadomo jaki będzie wynik badań geologicznych tych terenów.

Przypomnijmy, że to druga propozycja lokalizacji nowego przytuliska dla zwierząt. Wciąż brana jest pod uwagę miejska działka przy ul. 6. Dywizji Piechoty, nad Parsętą. Tu jednak swój sprzeciw zgłosili właściciele pobliskich ogródków działkowych i mieszkańcy Budzistowa, którzy z przytuliskiem sąsiadowaliby przez rzekę.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend