Kino na plaży i gwiazdy w Kołobrzegu: Seniuk, Warnke, Stramowski i Doda. Kto jeszcze?

W lipcu po raz siódmy w Kołobrzegu odbędzie się międzynarodowy festiwal kina sensacyjnego – Suspense Film Festival. Organizatorzy zadbali by podczas festiwalu pojawiły się w Kołobrzegu prawdziwe gwiazdy kina.

Na zdjęciu Dorota Rabczewska-Stępień, która zagrała w filmie „Pitbull. Ostatni pies”, jedna z gwiazd tegorocznego Suspense Film Festival. Fot. materiały prasowe.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 4-8 lipca. Będzie można obejrzeć na nim m.in. 8 premierowych filmów sensacyjnych z różnych europejskich krajów, które zakwalifikowały się do festiwalowego konkursu – Suspense Film Competition. Powalczą one o statuetkę Golden Seahorse.

Jak co roku, organizatorzy planują również przyznanie specjalnych nagród aktorskich – „Ikon Polskiego Kina”. W tym roku trafią one do aktorki Anny Seniuk oraz aktora Jana Englerta. Statuetki zostaną wręczone podczas uroczystej Gali Otwarcia. Uczestnicy festiwalu, turyści i mieszkańcy Kołobrzegu będą mieli także okazję do porozmawiania z nagrodzonymi twórcami podczas otwartego spotkania, które odbędzie się w kołobrzeskim hotelu Diune.

Wieczorami będą wyświetlane filmy w ramach cyklu Kino Emocji, które będzie można oglądać na kołobrzeskiej plaży. A w ramach pokazów w Kinie Konesera zostanie pokazany wyróżniony 7. nominacjami do Oskara film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” w reżyserii Martina McDonagh’a.

Zaproszenie na Festiwal, jak informują na swojej stronie internetowej organizatorzy Festiwalu, przyjęli m.in. Anna Seniuk, Jan Englert i reżyser Janusz Zaorski. Nie zabraknie też naprawdę gorących nazwisk spośród aktorów młodszego pokolenia – do Kołobrzegu mają przyjechać aktorzy Katarzyna Warnke i Piotr  Stramowski (spotkanie z parą aktorów w środę w RCK) oraz Dorota Rabczewska-Stępień, czyli Doda i jej mąż Emil Stępień, producent filmu „Pitbull. Ostatni pies”, w reżyserii Władysława Pasikowskiego (spotkanie w czwartek). Pojawić mają się również m.in. aktor Antoni Królikowski i reżyser Bodo Kox.

Szczegółowy program Festiwalu na stronie http://www.suspenseff.pl/

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend