Kobieta zwabiła go do parku, gdzie jej koledzy go pobili i okradli

Niejednokrotnie miejski monitoring nagrywa działanie sprawców wykroczeń lub przestępstw. Jednak na nic nam nowoczesne technologie bez doświadczonych operatorów. Oficer dyżurny kołobrzeskiej jednostki w nocy otrzymał zgłoszenie o rozboju, a dzięki jego ustaleniom już w kilka godzin później sprawcy zostali zatrzymani.

Do kołobrzeskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że został napadnięty i okradziony. Twierdził, że kobieta, z którą bawił się tej nocy, była w zmowie z trzema mężczyznami. Miała zaprowadzić go do parku i tam zostawić, by chwilę później jej koledzy mogli go pobić i okraść. Mężczyzna w drodze na komendę, przechodząc koło dworca rozpoznał sprawców, którzy wsiadali do taksówki, o czym poinformował policjanta.

Dyżurny analizując zapis monitoringu ustalił wygląd trzech domniemanych sprawców rozboju. Przeglądając monitoring w czasie rzeczywistym spostrzegł ich obok plaży. Na miejsce niezwłocznie wysłał patrol, który zatrzymał te osoby. W czasie ich przeszukania ujawniono skradzione minie pokrzywdzonego. Czwartego sprawcę rozboju, zatrzymano dzięki pracy operacyjnej przeprowadzonej przez kryminalnych.

Wszystkim czterem osobom postawiono zarzut rozboju oraz zastosowano wobec nich 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności, jednak dwójka zatrzymanych popełniła czyn w warunkach recydywy co zmienia długość kary do nawet 18 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend