Kołobrzeg złożył trzy wnioski do Polskiego Ładu. Jeden na 30 mln zł na remont ulicy, która sprawia kłopoty od lat

Urząd Miasta w Kołobrzegu złożył dziś trzy wnioski aplikacyjne w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych edycja 8 – poinformowała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku prezydent Kołobrzegu.

Miasto stara się o dofinansowanie przebudowy ul. Komandorskiej i ul. Partyzantów w Kołobrzegu – kwota dofinansowania, o którą aplikuje magistrat to 2 mln zł.

Drugi wniosek złożono na przebudowę stadionu piłkarskiego w Kołobrzegu – kwota dofinansowania 8 mln zł.

Trzeci wniosek opiewający na najwyższą kwotę dotyczy rozbudowy i przebudowy ulicy Kresowej – kwota dofinansowania to 30 mln zł. Ta kluczowa dla osiedla Podczele ulica sprawia kłopot od dawna. Problemy pojawiły się niedługo po jej remoncie 17 lat temu – niestabilny grunt (torf) powoduje, że droga miejscami się zapada. Wyzwania, jakie stawia przed projektantami ulica Kresowa, opisaliśmy już w 2020 roku, kiedy miasto zlecało wykonanie dokumentacji projektowej jej remontu. Link do tego artykułu publikujemy pod tekstem.

-Szczególnie ta ostatnia inwestycja jest długo wyczekiwana nie tylko przez mieszkańców Podczela, a jej realizacja, w takim zakresie, nie byłaby możliwa bez środków zewnętrznych – napisała na swoim Facebooku Anna Mieczkowska – Ponadto w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków edycja 2 złożyliśmy wniosek na Renowację Ratusza w Kołobrzegu – etap IV, kwota dofinansowania 3,5 mln zł.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend