Paramedic przestrzega: niebezpieczne challenge wśród dzieci. Zobacz, jakie rzucają sobie teraz wyzwania

Kołobrzeska grupa ratownicza Paramedic na swoim Facebooku apeluje do rodziców o zwiększoną uwagę w związku z nowymi niebezpiecznymi challengami, które krążą wśród dzieci.

Fot. Zdjęcie poglądowe.

Internetowe wyzwania (challenge) są od lat popularne wśród młodzieży. Ich idea polega na wrzucaniu do sieci filmików lub zdjęć przedstawiających osoby, które usiłują sprostać najdziwniejszym zadaniom – w teorii zabawnym, najczęściej niezbyt mądrym, nierzadko groźnym.

Niekiedy wyzwania polegają na wskazaniu konkretnej osoby, która ma wykonać określone zadanie, najczęściej jednak „wirtualna zabawa” rozprzestrzenia się w sieci jak viral, a młodzi internauci spontanicznie do niej dołączają, bez specjalnej nominacji. Istotą tej mody jest pokazanie swoich dokonań możliwie jak najszerszemu gronu odbiorców.

Niektóre challenge zamieszczane w mediach społecznościowych to nieszkodliwe i ciekawe zabawy, które po prostu służą rozrywce, jak np. wyzwanie polegające na upodobnianiu się do znanych celebrytów, czy bijące rekordy popularności wyzwania taneczne.

Te, przed którymi ostrzegają służby ratunkowe (do Paramedicu dołączyły m.in. niektóre Ochotnicze Straże Pożarne z pow. kołobrzeskiego), to:

48 HOURS CHALLENGE czyli ZNIKNIJ BEZ ŚLADU

Wyzwanie polega na zniknięciu na 48 h. Im sprawa będzie głośniejsza – tym więcej punktów się zdobywa.

OGNIOWA WRÓŻKA CHALLENGE

Wyzwanie kierowane głównie do małych dzieci, kryjące się pod obrazkiem czarującej wróżki. Treść wyzwania brzmi następująco:

„O północy, gdy wszyscy już zasną, wstań z łóżka, okrąż swój pokój 3 razy i wypowiedz magiczne słowa: Alfey (…) daj mi siłę. Proszę cię. Idź do kuchni, ale po cichu, aby nikt cię nie zauważył, bo magia słów zniknie… Włącz na kuchence gazowej wszystkie cztery palniki. Nie podpalaj ich, chyba nie chcesz się oparzyć? Wtedy idź spokojnie spać. Magia gazu przyjdzie do ciebie i wciągniesz ją z oddechem w czasie snu. Rano po przebudzeniu powiedz: Dziękuję Alfeya, stałam się wróżką”.

PASS OUT CHALLENGE

Wyzwanie polega na doprowadzeniu do zemdlenia poprzez niedotlenienie. Zadanie polega na tym, żeby w pozycji kucającej wykonać kilka szybkich i płytkich oddechów po czym trzeba wstać i wstrzymać oddech. Całość prowadzi do omdlenia.

ULTIMATE SELFIE CHALLENGE

Wyzwanie polega na zrobieniu sobie zdjęcia w skrajnie niebezpiecznym miejscu np. na dachu wieżowca lub na torach tuż przed przejeżdżającym pociągiem. Zdjęcie ma pokazać jak blisko śmierci była osoba robiąca zdjęcie. Im bardziej niebezpieczne tym więcej reakcji.

FIRE CHALLENGE

Wyzwanie polega na oblaniu części ciała środkiem łatwopalnym, a potem podpalenie go.

CHILLI CHALLENGE

Wyzwanie polega na rozgryzieniu chilli lub potarciu sobie papryczką oczu. Przy większej liczbie osób, każdy stara się natrzeć oczy innej osoby.

MOMO CHALLENGE

Wyzwanie polega na dodaniu do znajomych na komunikatorach „MOMO” (zabawka o strasznym wyglądzie). MOMO na początku jest miła, ale z czasem wysyła do dziecka groźby i zmusza do robienia strasznych zadań.

BENADRYL CHALLENGE

Wyzwanie polega na zażyciu od 12 do 14 tabletek leku przeciwhistaminowego, dostępnego bez recepty. Lek zawiera substancję zwaną difenhydraminą, która w przypadku spożycia większych ilości może wywoływać dezorientację i halucynacje, a nawet śmierć.

Opisy: Łódzka Fundacja „Kocham Życie”. Definicja i opis zjawiska challenge zaczerpnięte z gov.pl.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 13 grudnia, 01:13 Chłop co potrzebuje dowodów a nie literek które skopiował autor

    Kto to pisał niech to usunię albo poda mi jakieś dowody na takie rzeczy bo nigdy takich rzeczy nie widziałem ja ani młodsze rodzeństwo które siedzi w internecie kilka razy więcej.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend