Kołobrzescy Razem na scenie plenerowej RCK mówili o kulturze

Na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury przedstawiciele Stowarzyszenia „Kołobrzescy Razem”  zorganizowali konferencję by poinformować o wynikach konsultacji dotyczących kultury w mieście.

Stowarzyszenie „Kołobrzescy Razem” powołała wyborcza koalicja PO, SLD, PSL i „Porozumienia dla Kołobrzegu Wioletty Dymeckiej”. Ich kandydatką na prezydenta miasta jest Anna Mieczkowska. W tym gronie, które nie ukrywa, że powstało by wygrać najbliższe wybory samorządowe, był jeszcze Jacek Woźniak, który jednak w środę opuścił je i zdecydował, że sam będzie ubiegał się o fotel prezydenta.

W piątek Kołobrzescy Razem mówili o pomysłach na kulturę w mieście. Propozycje te mogą wkrótce trafić do ich programu wyborczego. Co konkretnie proponują? Wspieranie i dofinansowywanie lokalnych artystów oraz amatorskiego ruchu artystycznego, utworzenie stypendiów artystycznych. Kołobrzescy Razem chcą też aby kołobrzeżanie mieli taki sam dostęp do szerokiej kultury jak mieszkańcy większych miast.
Być może po wygraniu przez nich wyborów powstałaby Rada Kultury. Wśród wymienionych propozycje jest też m.in. inwestycja, którą już rozpoczął obecny prezydenta miasta, czyli wybudowanie nowego amfiteatru z zadaszoną sceną i całorocznym kompleksem pomieszczeń kulturotwórczych (sale prób, sale do warsztatów artystycznych).

kr2 - Kołobrzescy Razem na scenie plenerowej RCK mówili o kulturze

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 10 czerwca, 19:33 Kim

    SLD co wybory pod rękę idzie raz z PISem raz z PO. Kuś nie ma swojego pomysłu na tą partię straceńców.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend