Kołobrzeska drogówka wykorzystała drona do łapania piratów drogowych. Posypały się mandaty (WIDEO)

Funkcjonariusze policji prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem policyjnego drona na drogach powiatu kołobrzeskiego. W niespełna dwie godziny policjanci ujawnili sześciu kierujących, którzy popełnili wykroczenia związane przede wszystkim z wyprzedzaniem innych pojazdów w miejscu niedozwolonym i niezastosowaniu się do znaku drogowego B-20 ,,STOP”.

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki wraz z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzili kontorole na drodze krajowej numer 11 w Ustroniu Morskim oraz drodze wojewódzkiej numer 163 w Czerninie.
Funkcjonariusze ze Szczecina wsparli kołobrzeskich policjantów i za pomocą policyjnego drona obserwowali zachowania kierujących, by umożliwić szybką reakcję na popełnianie przez nich wykroczenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W niespełna dwie godziny mundurowi ujawnili sześciu kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane za pomocą kamery drona, a kierowcy od razu zatrzymani do kontroli drogowej. Nikt nie uniknął konsekwencji. Kierowcy, którzy niezastosowalni się do znaku drogowego B-20 „STOP”, zostali ukarani 100 złotowym mandatem i wzbogacili się również o 2 punkty karne. Z kolei kierowcy, którzy wyprzedzali inne pojazdy nie stosując się do linii podwójnej ciągłej P-4, otrzymali mandaty w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych.

Czujne oko drona wypatrzyło także kierującego pojazdem ciężarowym, który przewoził ładunek sypki bez odpowiedniego zabezpieczenia. Karą za takie wykroczenie jest mandat w wysokości 150 złotych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że popełnianie z pozoru ,,błahych” wykroczeń drogowych, może mieć tragiczne skutki. Stosujmy się do zasad i miejmy realny wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach!

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 07 października, 22:32 Piotr

    Operator drona jeszcze wiele musi się nauczyć 🙂

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend