Kołobrzeską Kartę Mieszkańca ma blisko 14 tys. osób. Z jakich ulg korzystaliśmy najczęściej?

Kołobrzeską Kartę Mieszkańca, która na wniosek wydawana jest bezpłatnie kołobrzeżanom, ma 13 810 osób. W ramach karty można korzystać z dostępu do darmowych świadczeń lub zniżek. Sprawdziliśmy, które dotąd cieszyły się największą popularnością.

Najczęściej z kartą korzystaliśmy z preferencyjnego dostępu do oferty Regionalnego Centrum Kultury – w ubiegłym roku 4015 osób kupiło tańsze bilety na seanse filmowe i spektakle.

Popularny jest abonament parkingowy mieszkańca, który posiada 2130 osób. Dzięki niemu za 60 zł można przez miesiąc parkować we wszystkich strefach płatnego parkowania i na wybranych parkingach.

Z zabiegów rehabilitacyjnych finansowanych przez miasto skorzystało 673 seniorów. Z darmowych przejazdów autobusami Komunikacji Miejskiej korzysta 536 seniorów i dzieci. Wniosek o kołobrzeskie becikowe złożyło 220 kołobrzeżan.

Przypomnijmy, że w katalogu benefitów jest jeszcze między innymi nieodpłatna opieka przedszkolna, darmowy rower miejski do 40 minut i program dopłat do zabiegów in vitro.

To benefity przygotowane przez miasto. Kolejne zniżki oferują partnerzy karty, których jest 86. Do programu dołączył m.in. Instytut ONAS (10 proc. zniżki na zabiegi estetyczne twarzy i zabiegi przedłużenia rzęs), Sigma Taxi (20 proc. rabatu od pierwszego kursu), Centrum Ogrodnicze Żulicki (5 proc.). Asmedica Kiszczyńscy (od 5 do 10 proc.).

Zniżki oferuję też restauracje i kawiarnie, m.in. Wichłacz Grill House, Hanaya Sushi, Caffe Venezia, Bar Skarp, Coffedesk i Folklor.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend