Kołobrzeski program dopłat do in vitro wsparł Urząd Marszałkowski

Kołobrzeg będzie realizował w 2021 roku procedury in vitro. Podjęte działania zostaną wsparte środkami Urzędu Marszałkowskiego. To kwota 50 tys. zł. Nadmorski kurort jest trzecim zachodniopomorskim samorządem, który otrzyma marszałkowską pomoc. Wcześniej po tegoroczne fundusze sięgnął Szczecin i Nowogard.

Wsparcie jest możliwe, bo samorząd miejski w Kołobrzegu opracował, przyjął i zatwierdził program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla swoich mieszkańców na lata 2019-2023. To drugi rok z rzędu, kiedy Kołobrzeg sięga po pomoc na vitro z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. Podobnie jak w 2020 roku jest to 50 tys. zł.

Przyznana kwota wsparcia pozwoli w Kołobrzegu na zrefundowanie każdej parze zakwalifikowanej do programu in vitro jednokrotnej procedury medycznej do kwoty 5 tys. zł. W 2021 roku kołobrzeski samorząd miejski przeznaczył na ten cel w sumie 100 tys. zł, z czego połowę w tej kwocie stanowi właśnie dotacja Urzędu Marszałkowskiego. Dofinansowanie umożliwi wykonanie 20 procedur. W poprzednim roku do programu zakwalifikowano 4 pary.

Kołobrzeg dołącza do dwóch innych zachodniopomorskich samorządów, którym przyznano w 2021 roku  pomoc na in vitro. W marcu pomoc otrzymał Szczecin i Nowogard. To odpowiednio 140 tys. zł i 33 tys. zł.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend