Rośnie liczba rezerwacji wakacji nad morzem. W TOP 10 najpopularniejszych miejscowości wygrywa mała wieś letniskowa

Luzowanie obostrzeń w turystyce zacznie się już 8 maja. Oznacza to, że wakacje spędzimy już na wyjeździe, ciesząc się najpiękniejszymi zakątkami naszego kraju. Liczba dokonywanych rezerwacji na lato jest wysoka, a dzięki otwarciu hoteli jeszcze więcej osób decyduje się na wyjazd.

Źródło: nocowanie.pl
Fot. Marek Augustyniak

Jeszcze przed ogłoszeniem dobrej nowiny o otwarciu hoteli turyści nie zrażali się i rezerwowali wakacyjne pobyty. Teraz pula wolnych noclegów maleje w jeszcze szybszym tempie! Jeżeli ktoś zostawił podjęcie decyzji o wyjeździe na ostatnią chwilę, może mieć trudność ze zorganizowaniem wyjazdu. Najlepiej już teraz znaleźć wymarzone miejsce na urlop. Wielu właścicieli obiektów noclegowych zgadza się na bezkosztowe anulowanie rezerwacji – w uzasadnionych przypadkac

Gdzie spędzimy wakacje 2021? TOP 10 miejscowości na lato

Wiosną zmieniły się nasze zainteresowania – jeszcze w styczniu popularny portal nocowanie.pl informował, że wakacyjne preferencje turystów podzielone są pomiędzy miejscowości z południa i z północy kraju. W tej chwili większość zapytań o wolne terminy kierowana jest do kurortów nad morzem. Zatem w roku 2021 Polacy szykują się na wakacje nad Bałtykiem!

W tym roku na topie jest Sarbinowo, co stanowi niespodziankę, ponieważ w 2020 miejscowości znajdowała się kilka miejsc niżej. W tej chwili trafia tam 1,7% wszystkich zapytań o wyjazdy wakacyjne. Wydaje się, że turyści docenili rodzinny charakter tej miejscowości, która nawet w szczycie sezonu pozostaje spokojnym letniskiem. Jeżeli komuś zabraknie rozrywki, w każdej chwili może pojechać do Mielna, znajdującego się tylko 7 kilometrów dalej.

Kolejne miejsca na liście najpopularniejszych wakacyjnych kurortów zajmują Łeba (1,5% wszystkich zapytań) i Władysławowo (1,3% wszystkich zapytań o lato). Są to nadmorskie lokalizacje o ugruntowanej renomie, które każdego roku cieszą się powodzeniem wśród wczasowiczów. Mają bogatą bazę noclegową i szeroką ofertę atrakcji dla każdego.

W rankingu nie ma Kołobrzegu. Oprócz trzech powyższych miejscowości, w TOP 10 miejsc na wakacje mamy jeszcze: Mielno, Zakopane, Ustronie Morskie, Ustkę, Pobierowo, Jastarnię i Karwię. Jak widać, tylko Zakopane wyłamuje się z tego nadmorskiego schematu, więc trzeba przygotować się na oblężenie plaż!

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend