”Kołobrzeżanie” – kim są nowi kandydaci do Rady Miasta? „Nie udajemy niezależnych – jesteśmy niezależni”

„Kołobrzeżanie” są grupą ludzi pracujących w różnych firmach lub drobnymi przedsiębiorcami prowadzącymi własną działalność. Naszymi sąsiadami. – Codziennie mijamy się na klatkach schodowych, w piekarniach, w osiedlowych sklepach. Wiemy jakie macie problemy w tym mieście, bo nas dotykają podobne. Chcielibyśmy zmierzyć się z nimi – dla Was i dla nas – mówią.

Nie udajemy niezależnych – jesteśmy niezależni. Nigdy nie byliśmy związani z żadną grupą polityków ani samorządowców. Dla nas liczą się pomysły i realne rozwiązanie problemów w Kołobrzegu. Robienie polityki pozostawiamy naszym konkurentom.

Dlaczego kandydujemy?

Bo tylko w ten sposób możemy realnie coś zmienić. Bo mamy dość pustych obietnic wyborczych, układów i polityków od lat dbających o swoje interesy. Bo uważamy, że tylko mieszkańcy mogą coś zrobić dla mieszkańców. 
My jesteśmy mieszkańcami. Jesteśmy Kołobrzeżanami.

Co proponujemy?

Na początek kilka pomysłów – najważniejszych z punktu widzenia mieszkańców. Kolejne będziemy tworzyć również przy ich udziale, ponieważ nie ogranicza nas żadna polityczna siła czy układy, a jedynie wyobraźnia .

Nowy pomysł na centrum miasta

Budowa parkingów buforowych na terenie miasta pozwoli na zamknięcie centrum dla ruchu samochodowego. Chcemy, aby w tym miejscu pojawił się deptak, klomby, ławki, fontanny, place zabaw dla dzieci. Dość hałasu, spalin samochodów i korków pod samym ratuszem. Mieszkańcy potrzebują prawdziwej starówki, która będzie sercem tego miasta.

Miejski Ośrodek Sportu i Kultury zamiast RCK-u i MOSiR-u

Chcemy połączenia dwóch spółek miejskich – Regionalnego Centrum Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w jedną dobrze zarządzaną firmę. To ograniczy zbędną i niepotrzebną administrację, a przede wszystkim usprawni współdziałanie i wzajemne korzystanie z majątku firm. Kiedy ostatnio byłeś na koncercie na hali sportowo-widowiskowej w Kołobrzegu? Dlaczego możliwe jest organizowanie takich przedsięwzięć w Koszalinie, a nie w naszym mieście?

KTBS – czyli tańsze mieszkania dla Kołobrzeżan

Płacimy za to, że mieszkamy w mieście turystycznym – dosłownie. Ceny mieszkań windują prywatni deweloperzy, a kupują je często bogaci turyści z innych miast i krajów. Jeśli chcemy, aby miasto się rozwijało, aby zostali tutaj młodzi ludzie, powróćmy do pierwotnego przeznaczenia TBS-ów, czyli ich działalności społecznej. Spółka, która dostaje działkę od miasta, może budować mieszkania po konkurencyjnych cenach. Jeśli młody człowiek będzie miał możliwość spłacać mieszkanie wraz z czynszem, będzie chciał tu zostać, żyć i pracować.

Strefa ekonomiczna – wsparcie dla młodego przedsiębiorcy

Chcemy pomóc drobnym przedsiębiorcom – dlatego zgłaszamy potrzebę stworzenia w Kołobrzegu strefy ekonomicznej dla biznesu nieuciążliwego. Kołobrzeżanie mieliby możliwość wynajęcia w takim miejscu powierzchni do pracy, biurka czy magazynu. To propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, mają pomysł aby coś sprzedawać, kupować, działać w branży e-commerce. Proponując niższe ceny za dzierżawę miejsca pracy miasto wspiera początkujących przedsiębiorców. Dodatkowo biuro ds. biznesu w urzędzie miasta: pomoc w początkowej fazie biznesu, od otwarcia firmy poprzez zaproponowanie udziału w programach finansujących start, aż po ofertę współpracy z miastem dla rozwiniętych już firm chcących nadal inwestować w mieście, czy wspierać lokalny sport czy kulturę.
To tylko kilka z Naszych pomysłów. Cały czas zachęcamy mieszkańców do dyskusji i przedstawiania swoich propozycji. Stworzymy też portal internetowy dla Kołobrzeżan, który będzie służył zgłaszaniu pomysłów przez mieszkańców, jak również rzeczywistym konsultacjom propozycji Rady Miasta.

Dlatego już 21 października zachęcamy do oddania głosu na naszych kandydatów do Rady Miasta.

Głosując na Kołobrzeżan – dajesz szansę młodym i niezależnym od nikogo ludziom, którzy mają świeże spojrzenie na problemy Naszego miasta.

Oddaj głos na listę nr 13, oddaj głos na Kołobrzeżan!

Okręg nr 1
1. Łukasz Obroślak
2. Bartosz Stachurski
3. Lilianna Pokorniecka
4. Łukasz Chudyk
5. Karolina Oleksiewicz

Okręg nr 2
1. Dariusz Jurkiewicz
2. Tomasz Sotyń
3. Dorota Pióro
4. Marta Mądra
5. Marcin Pietraszko

Okręg nr 3
1. Robert Kaim
2. Marek Błaszkiewicz
3. Małgorzata Pakulska
4. Katarzyna Tymińska
5. Paweł Poleszak

Okręg nr 4
1. Remigiusz Masina
2. Paweł Sarna
3. Marta Sochacka
4. Agata Radkowska
5. Małgorzata Kuszczak
6. Artur Nahajowski

 

Sfinansowano ze środków KWW „Kołobrzeżanie”

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend