Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu w komplecie i z rekordowym wsparciem ze Szczecina. Sezon może się już rozpocząć

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu rozpocznie sezon letni w komplecie – wszystkie 162 etaty są obsadzone.

-Nie mamy żadnego wakatu. Nie pamiętam takiej sytuacji od lat, a pracuję od 2012 roku – przyznał podczas spotkania miejskiej Komisji Uzdrowiskowej komendant Dariusz Hoc.
Tematem posiedzenia komisji było przygotowanie miasta na rozpoczęcie wakacji, również pod kątem bezpieczeństwa.
– Dodatkowo jak co roku nasza jednostka zostanie wzmocniona siłami skierowanymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i to wzmocnienie będzie w tym roku rekordowe jak na nasz powiat – dodał komendant.

W samym Kołobrzegu od 28 czerwca do końca wakacji będzie pracowało dodatkowo 26 funkcjonariuszy. Policjanci skierowani do naszego powiatu przez Szczecin mają też pojawić się na posterunku w Ustroniu Morskim i Dźwirzynie.
Nowością natomiast jest osobne wzmocnienie kołobrzeskiej drogówki – każdego tygodnia do kurortu pilnować bezpieczeństwa na drogach przyjedzie dwóch policjantów (na rozpoczęcie i na zakończenie wakacji oraz na przełomie lipca i sierpnia będzie ich 4).

-To są siły i środki, jakich wcześniej nie mieliśmy – przyznaje komendant Hoc – Było to możliwe między innymi dzięki wsparciu finansowemu miasta.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta za zgodą Rady Miasta przekazał policji 40 tys. zł na wyżywienie dodatkowej kadry mundurowych.

Ale przynajmniej przez 2-3 dni w Kołobrzegu policjantów będzie jeszcze więcej – Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu ma zawnioskować o 64 dodatkowych funkcjonariuszy z wydziałów prewencji, kryminalnego i ruchu drogowego na czas trwania imprezy masowej w Podczelu, którą przygotowują w lipcu organizatorzy Sunrise Festival.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend