Koronawirus. W autobusach Komunikacji Miejskiej tylko 15 pasażerów podczas kursu

Po dzisiejszym wystąpieniu premiera RP oraz Ministra Zdrowia, Miejska Komunikacja zapowiada, że rygorystyczniej podchodzić będzie do liczby przewożonych osób.

„Zgodnie z zaleceniami ministra należy przyjąć pasażerów w ilości jednej osoby na dwa miejsca siedzące. – czytamy w komunikacie prezesa Komunikacji Miejskiej – W przypadku naszego taboru przyjęliśmy więc ilość 15 osób, które maksymalnie mogą przebywać w pojeździe. W związku z powyższym poddajemy dzisiaj i jutro rano szczegółowej analizie potoki pasażerskie w szczytach komunikacyjnych. Chcemy dokładnie wiedzieć, czy podczas Państwa podróży do oraz z pracy, korzystają Państwo z komunikacji, która wymogi ministra zdrowia realizuje. Jeżeli zauważymy, że liczba osób w pojeździe przekracza dopuszczalną, bądź tego typu informacje otrzymamy od Państwa, będziemy w tym godzinach puszczać autobusy dodatkowe.”

I dalej: „Proszę jednak pamiętać, aby podróż autobusem była tylko i wyłącznie koniecznością. Jeżeli jest to możliwe proszę podróżować wraz ze współpracownikami samochodami prywatnymi . W obecnym czasie nie jesteśmy państwu zapewnić w 100% ochrony, dlatego tak ważne jest współpraca z Państwa strony.”

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend