Na kwarantannie poszli do sklepu. Ukarany zostanie też przedsiębiorca, który udostępniał basen

You are currently viewing Na kwarantannie poszli do sklepu. Ukarany zostanie też przedsiębiorca, który udostępniał basen

Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby na ryzyko potencjalnego zarażenia.

Czego przykładem może być dwójka mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, która w trakcie obowiązującej kwarantanny poszła do sklepu. Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Policjanci kontrolując adresy osób objętych kwarantanną nie mogli nawiązać kontaktu z kobietą i mężczyzn.

Funkcjonariusze ustalili, że oboje znajdowali się w jednym ze sklepów. Funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili Państwowego Inspektora Sanitarnego oraz sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie

– Nie stosującym się do obowiązującej kwarantanny grozi teraz kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna – informuje oficer prasowy kołobrzeskiej policji Tomasz Kwasnik – Dodatkowo sporządzono dokumentację procesową wobec dwóch przedsiębiorców, którzy wbrew obowiązującej kwarantannie prowadzili działalność.

W pierwszym przypadku były to usługi gastronomiczne gdzie pomimo obowiązującej kwarantanny lokal był czynny. W drugim przypadku zarządca kompleksu hotelowego udostępniał m.in. baseny hotelowe. Policjanci apelują o respektowanie wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy, że nie przestrzegając zasad kwarantanny to nie tylko wysokie kary pieniężne, narażamy również życie i zdrowie innych osób.

Ten post ma jeden komentarz

  1. dev

    Za narażanie innych ludzi na śmierć trzeba karać debili najsurowiej jak się da.

Dodaj komentarz