Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Policjanci z kołobrzeskiej komendy, strażnicy miejscy i ratownicy WOPR spotkali się z turystami, którzy odpoczywają na plaży w Kołobrzegu. Trwa akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Mundurowi rozmawiali z turystami o tym, jak bezpiecznie spędzić urlop.  Przestrzegali wypoczywających przed nieodpowiedzialnym zachowaniem . Tłumaczyli między innymi jak ważne jest domykanie hotelowych okien i drzwi.

Policjanci tłumaczyli, że złodzieje pojawiający się w obrębie plaży wykorzystują tłum, hałas i stwarzaną im przez potencjalnych pokrzywdzonych okazję, żeby z pozostawionego bez dozoru leżaka czy koca zabrać to, co wpadnie im w oko.

Równolegle policjanci zwracali się do rodziców i opiekunów najmłodszych z apelem o pilnowanie pociech. Bywa, że maluchy bawiące się na plaży oddalają się od osób dorosłych. Wystarczy kilka minut, aby dziecko zgubiło się w tłumie plażowiczów. W takiej sytuacji pomaga opaska z zapisanym numerem kontaktowym założona na rękę dziecka. W przypadku gdy nie mamy opaski wystarczy na ręku dziecka flamastrem napisać numer telefonu do rodzica. 

Fot i info policja w Kołobrzegu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend