Majówka 2024 w Kołobrzegu. Znamy gwiazdy, które zgrają plenerowe koncerty

Majówka w tym roku wypada wyjątkowo korzystnie – wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by długi weekend majowy wydłużyć do dziewięciu dni. W tym czasie Kołobrzeg tradycyjnie zaprasza swoich mieszkańców i turystów na pierwsze po zimowej przerwie duże plenerowe koncerty.

Majówka w 2024 roku rozpocznie się w środę 1 maja od Święta Pracy, tradycyjnie jest to dzień wolny od pracy i nauki. Świętem ustawowym jest również przypadające dwa dni później Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku będzie to piątek, wystarczy więc wziąć wolne w pracy 2 maja, by cieszyć się majówką przez pięć dni.
Tegoroczną majówkę można jednak jeszcze bardziej przedłużyć i sprawić, że potrwa ona od weekendu do weekendu. W tym celu należy wziąć urlop 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja. W ten sposób, trzy dni dodatkowego wolnego zamienią się w dziewięciodniową majówkę, trwającą od soboty 27 kwietnia do niedzieli 5 maja.

Kołobrzeg w tym czasie szykuje się na wzmożony ruch turystyczny i zaprasza na wiele darmowych wydarzeń. Spytaliśmy w Regionalnym Centrum Kultury, co szykuje w tym roku. W programie jest m.in, piknik rodzinny z RCK czy warsztaty i spektakl w ramach Teatru Młodego Widza. Co roku dużą popularnością cieszą się darmowe, plenerowe koncerty. W tym roku zagrają:

1 maja, godz. 19, koncert zespołu „Statki na niebie” Marka Kościkiewicza,
2 maja, godz. 19, koncert zespołu Domansky,
3 maja, godz. 19, koncert Łona x Konieczny x Krupa.

3 komentarze

Napisz komentarz
  1. 17 kwietnia, 10:25 gość

    Jednym słowem, nic się nie dzieje

    Reply this comment
  2. 23 kwietnia, 16:53 Dariusz

    Jak robi Rck to jest totalna lipa. I co tu oczekiwać od miasta emerytów. 22 cisza nocna. Tak teraz jest lipa lipa jeszcze raz lipa

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend