Miasto planuje kolejne „uspokojenie” ruchu samochodowego. Tym razem daleko poza centrum miasta

Trwa projektowanie przebudowy ul. Jedności Narodowej na odcinku od ul. Wylotowej do ul. Wiosennej. Jak informowała wczoraj podczas spotkania z dziennikarzami zastępca prezydent Kołobrzegu Ewa Pełechata, miasto rozważa na tym odcinku wyciszenie ruchu samochodowego.


– Naszą intencją jest, aby od strony ulicy Wylotowej do ulicy Wiosennej był to ciąg z uspokojonym ruchem, obniżonymi krawężnikami, tak aby stanowił ten odcinek wstęp do naszej promenady – informuje Ewa Pełechata.

Jak dodała wiceprezydent, niezależnie od remontu miejskiego odcinka ulicy Jedności Narodowej (resztą zarządza starostwo powiatowe), miasto planuje również przebudowę alei w pobliskim parku im. Jedności Narodowej oraz modernizację dojścia i zejścia na plażę.

-Chcielibyśmy, aby architektonicznie ten rejon dzielnicy Zachodniej był spójny – dodaje Ewa Pełechata.

Przypomnijmy, że na początku lipca Urząd Miasta przedstawił koncepcję ograniczenia ruchu kołowego na odcinkach Armii Krajowej i Ratuszowej oraz zmiany organizacji ruchu kołowego na okolicznych ulicach. Ostateczna decyzja, jak miałby wyglądać ruch w ścisłym centrum Kołobrzegu, jeszcze nie zapadła.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 04 sierpnia, 12:13 Marianek

    Nauczycielki bawią się w urbanistów
    – bez wiedzy, bez wykształcenia inżynietskiego i bez wyobraźni. Tragedia dla Miasta.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend