Młodzi kołobrzeżanie i ich rówieśnicy z niemieckiego Barth nakręcili promocyjne filmy o Kołobrzegu (ZDJĘCIA)

You are currently viewing Młodzi kołobrzeżanie i ich rówieśnicy z niemieckiego Barth nakręcili promocyjne filmy o Kołobrzegu (ZDJĘCIA)

Wspólna praca nad krótkimi filmami promocyjnymi o Kołobrzegu połączyła grupę uczniów kołobrzeskich szkół średnich i ich rówieśników z partnerskiego miasta Barth w Niemczech.

10 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza i 12 ich rówieśników ze szkoły w niemieckim mieście Barth, którzy przyjechali do Kołobrzegu, przez ostatnie dni pracowało w grupach w Adebarze nad krótkimi filmami promocyjnymi o naszym mieście. W trakcie warsztatów dołączyli do nich również uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak.

Młodzież sama musiała napisać scenariusz, nakręcić zdjęcia, a następnie je zmontować. Efekt końcowy to wspomniane filmy, które opowiadają o Kołobrzegu z perspektywy młodych ludzi. Powstały one w języku angielskim i są skierowane głównie do naszych zachodnich sąsiadów. Nad wszystkim czuwał Maciej Bieliński, reżyser, który poprowadził trzydniowe warsztaty filmowe w piwnicach kołobrzeskiego ratusza.

-Połączyliśmy się w grupy, kilka osób z Barth i kilka z Kołobrzegu i razem pracujemy, łącząc swoje opinie i doświadczenia w jedną całość – mówi Ola z klasy III B „Sienkiewicza”. – Chcemy pokazać naszymi oczami Kołobrzeg osobom z Niemiec. W przypadku naszej grupy chciałyśmy połączyć film promocyjny z jakąś historią. Bohaterką naszego filmu jest więc dziewczyna, która nie wie, gdzie jest jej prawdziwe miejsce, gdzie jest dom. Wyciąga telefon, na którym ma zachowane filmy i zdjęcia przywołujące wspomnienia z chwil spędzonych w Kołobrzegu z przyjaciółmi, po ich obejrzeniu zdaje sobie sprawę, że to tu, w Kołobrzegu, jest jej dom. W ten sposób znajduje odpowiedź na pytanie, gdzie jest jej miejsce.

Spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej oraz warsztaty filmowe odbyły się w ramach projektu „Kultura Koło Brzegu – intensyfikacja współpracy polsko – niemieckiej w zakresie kultury i sztuki w Euroregionie Pomerania”.

Wydarzenie otrzymało dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów – Program Współpracy INTERREG VI A Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021 – 2027.

Dodaj komentarz