Prezydent apeluje: Zgłoście się, naprawcie rzeźbę, a nie będzie konsekwencji (+wideo)

Wczoraj w nocy rzeźba Turystka, która od niespełna dwóch tygodni stoi na rogu Skweru Miast Partnerskich znowu została uszkodzona – straciła drążek na którym  umieszczony był telefon. Zajście zarejestrował miejski monitoring.

Na zdjęciu rzeźba Turystka jeszcze z drążkiem do selfie. Fot. archiwum.

Całe zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Widać na nim mężczyznę, prawdopodobnie w stanie nietrzeźwym, który opiera się o kijek od selfie. Ten pęka i odpada. Sprawca był w towarzystwie kobiety. Jak zapewniał na dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Miasta prezydent Kołobrzegu para jest bardzo dobrze widoczna na nagraniu.

Prezydent Janusz Gromek zaapelował do sprawców zdarzenia o ujawnienie się. – Jeśli naprawią szkodę, zrezygnujemy z konsekwencji prawnych  – mówi. Jeśli para tego nie zrobi do końca przyszłego tygodnia, szukać jej będzie kołobrzeska policja.

Przypomnijmy, że rzeźba dopiero co została przeniesiona na Skwer Miast Partnerskich przy zbiegu ulic Ratuszowej i Armii Krajowej. Wcześniej stała na zieleńcu przy ul. Obrońców Westerplatte. Po tym jak w krótkim czasie po jej odsłonięciu straciła drążek, zapadła decyzja o jej przeniesieniu właśnie do centrum miasta. Nowa lokalizacja miała ją uchronić przed kolejnymi zniszczeniami.

W materiale wideo fragment krótkiej konferencji z prezydentem Kołobrzegu, w którym apeluje o ujawnienie się sprawców uszkodzenia rzeźby.

Send this to friend