MOPS: Nie wspieraj bezdomności, ale nie bądź obojętny!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu udziela kompleksowego wsparcia osobom bezdomnym na terenie Kołobrzegu. Pomoc ta w okresie jesienno – zimowym jest wzmożona, dodatkowo oprócz Schroniska dla Osób Bezdomnym funkcjonuje także Ogrzewalnia.

Na zdjęciu wejście do ogrzewalni przy ul. Zwycięzców.

Ogrzewalnia przy ul. Zwycięzców 12 w okresie od 1 października do 30 kwietnia jest otwarta całodobowo i posiada 15 miejsc pobytu. Placówka udzieli schronienia każdej osobie, które tego wymaga.

„Nie wspieraj bezdomności, ale nie bądź obojętny!” to kampania edukacyjno – informacyjna w zakresie właściwego i skutecznego pomagania osobom dotkniętym bezdomnością.
Co zrobić, gdy spotkasz w mieście osobę bezdomną, która potrzebuje pomocy? Po pierwsze: skieruj osobę bezdomną do Ogrzewalni przy ul. Zwycięzców 12. Po drugie: powiadom Policję lub Straż Miejską o miejscu pobytu osoby bezdomnej lub powiadom pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu (tel. 94 35 52 300, 94 35 52 306 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30) lub pracownika Schroniska i Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych (tel. 780 282 608 czynny całodobowo).
Tu uzyskasz też profesjonalną informację jak postępować z osobą bezdomną.

0001 724x1024 - MOPS: Nie wspieraj bezdomności, ale nie bądź obojętny!

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend