Możecie już zgłaszać swoich kanydydatów do nagrody starosty „Kołobrzeski Pegaz Kultury”

Od poniedziałku (10 kwietnia) rozpoczyna się przyjmowanie wniosków do tegorocznych Nagród Starosty „Kołobrzeski Pegaz Kultury”. Wniosek może złożyć każdy w Starostwie Powiatowym do 10 maja.

Na zdjęciu w środku Aleksandra Kostka, pogodynka, aktorka i konferansjerka, która prowadziła rok temu galę wręczenia nagród „Kołobrzeski Pegaz Kultury” i poprowadzi ją również w tym roku. Po lewej stronie Robert Maziarz pomysłodawca Muzeum w Ratuszu – Patria Colbergiensis i laureat nagrody. Po prawej Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski. 

Już po raz siódmy Kołobrzeskie Pegazy Kultury przyznane będą w dwóch kategoriach: Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w roku ubiegłym, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże „K”, ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu.

– Jak co roku chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. – mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski – Każdy może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 10 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną osobę. Czekamy na wnioski organizacji i stowarzyszeń kulturalnych działających na terenie powiatu, Radnych Rady Powiatu w Kołobrzegu oraz Radnych gmin Powiatu Kołobrzeskiego. 

Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację osób działających w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także  aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 20 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone  podczas siódmego Majowego Spotkania z Kulturą. O laureatach zadecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się, jak co roku, z redaktorów i dziennikarzy działających na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.

Przypomnijmy, w roku 2016 Pegaz w kategorii Animator Kultury trafił do Robeta Maziarz, a w kategorii Twórca Kultury statuetka trafiła do Zbigniewa Nowaka.

Wnioski należy składać w Biurze Podawczym pokój nr 3 w Starostwie Powiatowym do dnia 10 maja br. osobiście lub wysyłając na adres mailowy: promocja@powiat.kolobrzeg.pl

Wszelkie informacje są udzielane pod nr tel.: 94 35 476 18 wew. 133,191.

Tekst ( ze zmianami i skrótami redakcji) i zdjęcie: kołobrzeskie Starostwo Powiatowe.

?ui=2&ik=a0f010bf2b&view=fimg&th=15b483e14182e35e&attid=0.0.1 - Możecie już zgłaszać swoich kanydydatów do nagrody starosty "Kołobrzeski Pegaz Kultury"

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend