Możecie już zgłaszać swoich kanydydatów do nagrody starosty „Kołobrzeski Pegaz Kultury”

You are currently viewing Możecie już zgłaszać swoich kanydydatów do nagrody starosty „Kołobrzeski Pegaz Kultury”

Od poniedziałku (10 kwietnia) rozpoczyna się przyjmowanie wniosków do tegorocznych Nagród Starosty „Kołobrzeski Pegaz Kultury”. Wniosek może złożyć każdy w Starostwie Powiatowym do 10 maja.

Na zdjęciu w środku Aleksandra Kostka, pogodynka, aktorka i konferansjerka, która prowadziła rok temu galę wręczenia nagród „Kołobrzeski Pegaz Kultury” i poprowadzi ją również w tym roku. Po lewej stronie Robert Maziarz pomysłodawca Muzeum w Ratuszu – Patria Colbergiensis i laureat nagrody. Po prawej Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski. 

Już po raz siódmy Kołobrzeskie Pegazy Kultury przyznane będą w dwóch kategoriach: Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w roku ubiegłym, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże „K”, ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu.

– Jak co roku chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. – mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski – Każdy może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 10 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną osobę. Czekamy na wnioski organizacji i stowarzyszeń kulturalnych działających na terenie powiatu, Radnych Rady Powiatu w Kołobrzegu oraz Radnych gmin Powiatu Kołobrzeskiego. 

Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację osób działających w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także  aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 20 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone  podczas siódmego Majowego Spotkania z Kulturą. O laureatach zadecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się, jak co roku, z redaktorów i dziennikarzy działających na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.

Przypomnijmy, w roku 2016 Pegaz w kategorii Animator Kultury trafił do Robeta Maziarz, a w kategorii Twórca Kultury statuetka trafiła do Zbigniewa Nowaka.

Wnioski należy składać w Biurze Podawczym pokój nr 3 w Starostwie Powiatowym do dnia 10 maja br. osobiście lub wysyłając na adres mailowy: promocja@powiat.kolobrzeg.pl

Wszelkie informacje są udzielane pod nr tel.: 94 35 476 18 wew. 133,191.

Tekst ( ze zmianami i skrótami redakcji) i zdjęcie: kołobrzeskie Starostwo Powiatowe.

Statuetka Pegaza Kultury

Dodaj komentarz