Muszla koncertowa wydzierżawiona. Miejsce przejdzie prawdziwą metamorfozę

You are currently viewing Muszla koncertowa wydzierżawiona. Miejsce przejdzie prawdziwą metamorfozę

Muszla koncertowa przy deptaku Rodziewiczówny po kilku nieudanych przetargach w końcu znalazła dzierżawcę. Przetarg wygrała spółka Partner Expert Restaurants, która rocznie będzie płaciła miastu 72.255.50 zł netto (cenna wywoławcza wynosiła 40,6 tys. zł).

Fot. Archiwum

Warunkiem dopuszczenia do przetargu na dzierżawę muszli i terenu przed nią było przedstawienie koncepcji zagospodarowania tego terenu. I jak udało nam się dowiedzieć, miejsce to znane z popularnych jeszcze w ubiegłym roku dancingów, przejdzie prawdziwą metamorfozę. Firma Partner Expert Restaurants, która wygrała przetarg, planuje miejsce, gdzie stały zwykle stoliki, zadaszyć półkolistą ażurową konstrukcją. Pojawią się kontenerowe pawilony nawiązujące stylem do pawilonów handlowo-gastronomicznych, które dopiero co powstały niedaleko – przy Rodziewiczówny i  przy Alei Nadmorskiej. W jednym zaplanowano restaurację, w drugim bar-kawiarnię.

Powstanie plac zabaw dla dzieci. Ponadto dzierżawca zadeklarował też remont muszli. Wymieni całkowicie jej poszycie, zostanie tylko metalowa konstrukcja. Przed muszlą zostanie ułożony drewniany podest. Całość mają uzupełniać starannie dobrane detale architektoniczne, takie jak duże donice z kwiatami czy siedziska ustawione „pod chmurką”.

Dzierżawca deklaruje, że miejsce to ożyje kulturalnie. W programie mają znaleźć się już nie tylko wieczorki taneczne, ale też różne wydarzenia kulturalne (np. koncerty, występy, pokazy) skierowane do różnych grup wiekowych.

Ten post ma 8 komentarzy

 1. Bojan

  Życzę powodzenia dzierżawcy,niech to miejsce ożyje.Tylko z cenami żeby nie przesadził.

  1. anez

   Jak takie koszty poniesie to ktoś za to zapłaci

 2. Jarek

  Dalej będą tłukli disco polo aż łeb będzie pękał
  Nic się nie zmieni żadna ambitna muzyka tam się nie przyjmie bo i klient nie wymagający
  Kuracjusze i kołobrzeskie oblatywacza

  1. Jar

   Uspokuj się. Daj szanse nowemu dzierżawcy.

 3. pik

  w tym roku to nie ma szans ruszyć, szkoda

 4. Anonim

  Witam. Może władze miasta ogłoszą przetarg na usunięcie tej bandy stałych oszustów gry w kubki. Policja i straże miejskie udają, że nic nie widzą lub mają w tym procederze swoje apanaze. Ten proceder kwitnie w tym kurorcie od kilku lata życzę odwagi i zdecydowanych działań.

 5. Adam

  te gnoje od gry w kubki od lat ci sami też przetarg wygrali?

 6. gosia

  no no super a od kiedy bedzie czynne

Dodaj komentarz