Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro

Stadion lekkoatletyczny przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika dostanie kauczukową nawierzchnię typu Mondo – taką samą na której rywalizowali sportowcy podczas Mistrzostw Świata w Londynie czy Igrzysk w Rio de Janeiro.

Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego rozpoczęło się betonowanie. Zostanie wylane ok. tysiąca metrów sześciennych betonu. To na nim, za ok. 2-3 tygodnie zostanie położona nawierzchnia Mondo.  Na takiej samej bieżni rywalizują najlepsi sportowcy świata.

To nie koniec wieści z placu budowy. O postępie prac i zmianach informował na krótkim briefingu starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

– Podjęliśmy decyzję o budowie na łuku stadionu przeszkody, rowu z wodą. Dzięki temu podwyższymy kategoryzację obiektu tak żeby rozgrywać tu zawody wyższej rangi – mówił Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski.

Na potrzeby obiektu i korzystających z niego sportowców zostanie zaadaptowany stary budynek OPP. – Zleciliśmy już jego przeprojektowanie. Chcielibyśmy żeby stadion miał charakter bardziej autonomiczny niż początkowo planowaliśmy – dodawał T. Tamborski.

W budynku będą toalety, przebieralnia i mały magazyn. Stadion ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

W konferencji udział wzięli również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Antoni Szarmach, dyrektor szkoły Józef Skorupiński oraz prezes KMKL „Sztorm” Mieczysław Kuchciak.

1 - Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro 2a 1 - Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro 3 - Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro 5 1 - Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro10 - Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro11b 1 - Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro7a 1 - Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro8 1 - Nawierzchnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Śliwińskiego będzie taka sama jak w Londynie czy Rio de Janeiro

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend