Niedziela, RCK, Poranki Młodego Widza: Spektakl „Tempo”, godz. 10 i 12, bilety 12 zł

You are currently viewing Niedziela, RCK, Poranki Młodego Widza: Spektakl „Tempo”, godz. 10 i 12, bilety 12 zł

1 marca RCK zaprasza na Poranki Młodego Widza. Spektakl „Tempo” w wykonaniu Teatru Głowa Mała ze Szczecina, Bilety: 12 zł, 10 zł ulgowe / Karta Mieszkańca. Miejsce: sala widowiskowa RCK.

Tempo” – to spektakl o uważności i próbie pogodzenia tych dwóch światów – dzieci i dorosłych, o tym, że każdy z nas ma swoje tempo, w którym czuje się najlepiej. Tempo jest niezwykle ważnym elementem w muzyce, bez niego żaden utwór nie zostałby wykonany w zgodzie z zamysłem kompozytora. Tempo to także element naszej codzienności. Dorośli żyją w szybkim tempie – śpieszą się do pracy, po zakupy, by odwieźć dziecko do przedszkola…

Dzieci mają swoje tempo – chcą przyglądać się znalezionym na chodniku liściom i robakom. Gdy jakaś czynność pochłonie je w danym momencie, nie chcą poddawać się tempu, które wyznaczają mu rodzice. Inspiracją do stworzenia spektaklu jest wiersz Danuty Wawiłow pt. „Szybko”. Scenariusz powstał w oparciu o wywiady z rodzicami małych dzieci, ćwiczenia przeprowadzone z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz doświadczenia z własnego macierzyństwa.

„Tempo” – spektakl dedykowany dzieciom od 1 do 3 lat oraz bliskim im dorosłych.

Dodaj komentarz