Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza 15 grudnia na kolejny Poranek Młodego Widza. O godz. 11.00 w sali widowiskowej zostanie wystawiony spektakl „Wigilia Pani Skurcz” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.
„Wigilia Pani Skurcz” Tomasza Ogonowskiego, inspirowana jednym z najsłynniejszych dzieł Karola Dickensa to historia uniwersalna. Dlatego autor zdecydował się na umieszczenie jej we współczesnym Koszalinie. Z kolei Scrooge’m, czyli człowiekiem, który w pogoni za pieniądzem utracił niemal to, co w życiu najważniejsze: rodzinę i przyjaciół uczynił kobietę – tytułową Panią Skurcz. To kobieta interesu, współczesna bizneswoman, która w trakcie spektaklu, na oczach młodego widza przejdzie wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze człowieka stanie się w osobą kochającą innych ludzi. Dydaktyczne przesłanie jest więc jasne dla najmłodszych.
Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Wyjątkowe i niecodzienne scenografie i kostiumy przygotowała znana już najmłodszym widzom BTD Beata Jasionek. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński.
Bilety: 12 zł, 10 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca)